تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

آیین نامه جدید: الزام گواهی کارایی انرژی در ترکیه

1.01.2020

گواهی عملکرد انرژی (EPC) از تاریخ 01 ژانویه 2020 برای کلیه معاملات خرید، فروش و اجاره ساختمانها و بناها اجباری شد.

EPC سندی است که شامل اطلاعات مربوط به حداقل نیاز انرژی و طبقه بندی انرژی، خصوصیات عایق بندی و کارایی سیستم های گرمایشی و / یا خنک کننده یک ساختمان می شود. هدف EPC استفاده از انرژی و منابع انرژی به طور مؤثر و کارایی ساختمانها، جلوگیری از اتلاف انرژی و محافظت از محیط زیست است.

گواهی عملکرد انرژی اجباری هنگام خرید ملک در ترکیه

مطابق با قانون بهره وری انرژی شماره 5627 و آیین نامه عملکرد انرژی در ساختمانهای ترکیه، املاکی که قبل از 01 ژانویه 2011 مجوز ساخت دریافت کرده اند بعنوان "ساختمانهای موجود" در نظر گرفته می شود و املاک پس از این تاریخ، که مجوزها را دریافت کرده اند به عنوان "ساختمان های جدید" در نظر گرفته می شوند. هنگامی که از ساختمانهای جدید EPC درخواست می شود برای ساختمانهای موجود / ساختمانهایی که مجوز لازم را قبل از 01 ژانویه 2011 کسب نکرده اند، EPC برای یک دوره 10 ساله تنظیم شود.

آیین نامه جدید: الزام گواهی کارایی انرژی در ترکیه

از تاریخ 1 ژانویه سال 2020، آیین نامه جدید توسط اداره ثبت اسناد و اراضی كاداستر برای جلوگیری از تجمع در دفاتر ثبت املاك به مردم اعلام می شود. طبق این آیین نامه، معاملات خرید و فروش و قراردادهای اجاره مربوط به معاملات غیر منقول و مناطقی که ساختمانهای مستقل در آن قرار دارند، زمانی معتبر تلقی می شود که در محل مربوطه به درخواست به شرح زیر نوشته شده باشد؛ در هنگام درخواست ساختمان یا یک بخش مستقل EPC را در اختیار دارد. " گواهی کارایی انرژی وجود دارد. به من داده شده است." یا در صورت اعلام عدم حضور EPC. " من / ما معامله فروش و یا اجاره نامه را بدون داشتن گواهی کارایی انرژی می پذیریم." استفاده از EPC برای کلیه معاملات خرید، فروش و اجاره املاک، طبق آیین نامه کارایی انرژی در ساختمان ها الزامی است.

کجا و چگونه می توان هنگام خرید ملک در ترکیه، گواهی کارایی انرژی را بدست آورد؟ چه کسی مجاز به صدور گواهینامه است؟ در ادامه اخبار می توانید به جواب همه سؤالات برسید.

چه کسی مجاز به صدور EPC است؟

برای ساختمانهای جدید، اشخاص حقیقی یا حقوقی دارای پرسنل آموزش دیده دراتاق وابستگان حرفه ای مربوط به TMMOB، برای تهیه گواهی کارایی انرژی و گواهی مشاوره و مهندسی مستقل و خدمات (SMM)، مجاز به صدور EPC هستند. شرکتهای مجاز برای ارائه EPC ، اشخاص حقوقی و افراد متخصص را مشاهده کنید.

برای ساختمانهای موجود، شرکتهای مشاوره بهره وری انرژی که دارای کارکنان خبره EPC و دارای مجوز در رده ساختمان در محدوده قانون شماره 5627 هستند مجاز به صدور EPC هستند.شرکتهای مشاوره بهره وری انرژی (EVD) را ببینید.

آیین نامه جدید: الزام گواهی کارایی انرژی در ترکیه

چه مدارکی برای EPC لازم است؟

• پروژه معماری
• پروژه عایق حرارتی
• پروژه برق
• پروژه نصب و راه اندازی مکانیکی (گرمایش، سرمایش، تهویه)

ساختمان ها و سازه های که نیاز به EPC ندارند

• ساختمانهای خارج از محدوده با مساحت ساخت کمتر از 1000 متر مربع،
• ساختمانهایی با مساحت کاربری کمتر از 50 متر مربع،
• گلخانه ها و محل های کار،
• ساختمانهایی که فعالیتهای تولیدی در مناطق صنعتی دارند،
• ساختمانهایی برای استفاده برنامه ریزی شده کمتر از 2 سال،
• ساختمانهای مستقل، مانند آغل گوسفندان، انبار غله، انبارها، انبار مهمات و سوله هایی که نیازی به گرم شدن یا خنک شدن ندارند ،
• نیروهای مسلح ترکیه، وزارت دفاع ملی و نهادهای وابسته به آن، معاون وزیران سازمان اطلاعات ملی از شمول ساختمانها و سازه هایی که نیاز به گواهی کارایی انرژی (EPC) دارند مستثنی هستند.

دوره اعتبار و طبقه بندی EPC

EPC دارای مدت اعتبار 10 ساله از تاریخ انتشار است.
EPC از 7 سطح تشکیل شده است. در سندی که از A تا G طبقه بندی شده است، کلاس A کارآمدترین سطح را نشان می دهد. کلاس G پایین ترین سطح کارآیی را نشان می دهد. ساختمانهای جدید باید دارای حداقل از سطح C در EPC باشند.

اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه: دولت ترکیه روند خرید برای خارجی ها را تا حد امکان ساده کرده است. ما در مورد روند خرید ملک در ترکیه نوشته ایم.

خرید ملک در ترکیه: برای خارجی ها، روند خرید ملک در ترکیه ممکن است سخت به نظر برسد، اما وقتی تصمیم می گیرید که در املاک و مستغلات ترکیه با کمک آنتالیا هومز سرمایه گذاری کنید، این روند ساده و آسان خواهد بود. اطلاعات دقیق در مورد مراحل خرید ملک را بخوانید.

هزینه های خرید ملک در ترکیه: برخلاف سایر کشورها، هزینه های خرید ملک در ترکیه کم است و اتباع خارجی از میزان پولی که پس انداز خواهند کرد خوشحال می شوند.

ارزیابی املاک و مستغلات | ارزیابی پروژه با گزارش امکان سنجی در ترکیه: ما در مورد گزارش ارزیابی (ارزشگذاری) نوشته ایم که برای فروش ملک به تبعه خارجی اجباری است.

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به