تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

توصیه ها و مشکلات در هنگام خرید ملک در ترکیه

8.02.2013

اگر شما در حال فکر کردن در مورد خرید ملک در ترکیه هستید، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا از هر گونه مشکلات بالقوه در خرید جلوگیری کنید. بسیاری از مردم خطرات را درنظر نمیگیرند و هزینه های سنگینی بابت آن میپردازند پس لطفا، در نظر گرفتن این توصیه ها جدی باشید.

مهم ترین چیزی که الویت دارد، این است که مطمین شوید اطلاعات کافی از شرکت مورد نظر خود و یا کسانی که با آنها قرارداد میبندید، داشته باشید. شما شگفت زده خواهید شد وقتیکه بدانید چگونه بسیاری از مردمی که به ترکیه می ایند وگرفتار کسی که با ظاهر خوب و دوستانه قصد خدمت به آنها را دارد و ظاهرا برای فروش آپارتمان با یک قیمت بسیار مناسب اقدام میکند و قبل از اینکه آنها مطلع شوند، فریب میخورند و حداقل یک سپرده بزرگ را از دست میدهند و در بدترین حالت اینکه همه اندوخته زندگی را از دست میدهند.

اگرچه قوانین بسیاری به تازگی در ترکیه در مورد حقوق مشتری با شیوه اروپایی بوجود آمده است، اما هنوز هم بسیاری از نقاط ابهام برای خریداران وجود دارد و به مانند کشور خودتان قوانین ازخریدار و فروشنده محافظت نمیکند.

بنابراین اولین چیزی که برای انجام یک معامله مطمین لازم دارید ، یک آژانس املاک معتبر است که شما بتوانید به آن اعتماد کنید. هنگامی که به صورت آنلاین از وب سایت ها دیدن میکنید، اولین نشانه از سطح صلاحیت شرکت ها را میابید. در صورتی که سایت حرفه ای به نظر برسد و موسیقی های آزار دهنده و یا لینک های بد در آن وجود ندارد، میتواند نشانه خوبی، برای یک شروع مطمین باشد.

Taurus Mountains from Kaleiçi, Antalyaدر این مرحله، قبل از اینکه حتی پتانسیلهای خرید را چک کنید، می توانید یک جستجو در مورد شرکت مورد نظر داشته باشد و ببینید که آیا کسی مطلب منفی در مورد این شرکت بازگو کرده است یا خیر. بدیهی است، مردم می توانند بد شانسی هایی در زمان های گوناگون داشته باشند ونمیتوان شرکت را در مورد آن مقصر دانست، اما شما قادر خواهید بود از افراد شاکی هم جویا شوید که نحوه عملکرد مشاور املاک چگونه بوده است و برای حل و فصل مشکلات چه اقداماتی را انجام داده است.

پس از انتخاب املاکی که مورد علاقه شما هستند، می توانید یک ایمیل در قسمت درخواست به این شرکت ارسال کنید. اگرچه شما لزوما روز بعد نباید انتظار پاسخ داشته باشد، بلکه پاسخ چیزی بیش از یک هفته کاری طول میکشد تا آنها به درخواست شما توجه و دقت کنند و شما باید با کمی احتیاط به کار خود ادامه دهید.

البته، ماهیت آنچه که آنها درایمیل پاسخ می گویند به شما بینش بیشتری خواهد داد تا بتوانید در خرید و فروش با این مجموعه وارد عمل شوید. اگر آنها از سر استیصال به شما پیشنهاد سفر و بازدید از ترکیه در اسرع وقت را دادند، آنگاه باید از فوریت و عجله ای که در گفتار آنها میبینید، تعجب کنید.

با این حال، در صورتی که به سوالات شما پاسخی مودبانه و صریح داده شد آنگاه شما باید شماره تماس خودتان را بدهید تا بتوانید آنجا با کسی مذاکره و تماس داشته باشید. در آژانسهای حرفه ای، به ویژه آنهایی که در شهرهای توریستی فعالیت میکنند، باید حداقل یک عضو از کارکنان آنها بتوانند به زبان انگلیسی سلیس صحبت کنند.

پس از بحث در مورد خصوصیات ملک مورد علاقه شما و به دست آوردن دیدگاهی از شیوه خرید، رفتن به ترکیه را انتخاب کنید و یافتن حداقل یک آژانسهای و احتمالا دو آژانس املاک دیگر در همان منطقه و بررسی آنها به همان روش فوق که بیان شد، ایده خوبی است.

در این مرحله، شما می توانید ادامه دهید و سفر خود را آغاز کنید. در صورتی که این شرکت به شما محل های اقامت ارزان و تور یک و دو روزه برای بررسی املاک و مستغلات ارایه میدهد، میتوانید از آن جهت کسب اطلاعات استفاده کنید و در نهایت با کسی که احساس راحتی بیشتری میکنید کار خود را ادامه دهید. اما همزمان ارزشمند است که زمانی را هم برای دیدار با آژانس املاک دیگر و بازدید از برخی املاک که در انجا وجود دارد، بگذارید.

این نه تنها به شما گزینه های بیشتر برای انتخاب املاک میدهد، بله شما میتوانید یک مقایسه خوب بین شرکت های مختلف هم داشته باشید. درواقع، بسیاری از شرکت ها حرفه ای هستند و ممکن است شما هیچ مشکلی با آنها نداشته باشید اما داشتن یک رابطه خوب با کسانیکه شما احساس اعتماد و راحتی بیشتری با آنها میکنید، مهم است زیرا اگر مسایل مهمی بوجود آید و شما قادر به برقراری ارتباط و رساندن منظور خود نباشید، انتظار هر گونه مشکلی را باید داشته باشد.

یکی دیگر از اشتباههات برخی از افراد که به آن دچار میشوند، مذاکره با بسیاری از آژانسهای املاک است. این مسیر فقط باعث سردرگمی و در نهایت پایان سفر و بازگشت به خانه خواهد شد، بدون هیچ حرکت مثبتی برای خرید ملک که نیاز به شروع دوباره از ابتدا را در پی خواهد داشت.

البته، این موضوع لزوما چیز بدی نیست که شما نمی خواهید یک تصمیم عجولانه بگیرید، اما اگر شما بازدید از دو یا حداکثر سه آژانس املاک را در برنامه کاری خود داشته باید، احساس می کنید که می تواند پاسخ جدی تری برای سوالات خود از املاک خاص را داشته باشید.

بعضی از مردم فکر می کنند با نرفتن به آژانسهای املاک و مستغلات، می توانند پول بیشتری ذخیره کنند. برای نمونه، شما به عنوان خریدار، زمانی که هیچ شناختی از ارزش بازار املاک و مستغلات در انگلستان ندارید، چگونه میتوانید خرید مطمینی داشته باشید. بنابراین شما می توانید از طریق دوست مشاور خود، اقدام کنید و با پرداخت مطمین و حساب شده، مطابق با ارزش ملک، خرید خود را انجام دهید.

همچنین موارد دگیری که می تواند به اشتباه شما منجر شود این است که به آژانسهای املاکی بروید که ثبت شده نیستند، در اینگونه موارد شما باید با وکیل مستقل خود وارد عمل شوید. به یاد داشته باشید، آژانسهای املاک هم حافظ منافع فروشنده هستند و هم حافظ منافع شما. اگر چه آنها می توانند، تنظیم عقد قراردادهای شما را انجام دهند، اما هنوز بهتر است یک وکیل که صرفا جهت حفاظت از منافع شما اقدام میکند، در کنارتان باشد.

اگر چه این آژانسهای املاک، احتمالا بررسی خواهند کرد که آیا "اسناد" متعلق به ملک فروشی مورد نظراست یا خیر، با این حال، بهترخواهد بود که وکیل شما هم برای یک اقدام ایمن دیگر از طرف شما برای قطعیت ازآنچه که فروشنده ارایه میدهد، اسناد را بررسی کند و از نداشتن هر گونه بدهی های بزرگ مطمین شود. این اقدامات باید قبل از هر گونه پرداخت سپرده انجام شود.

در این مرحله شما باید جویا شوید که مبلغ تعمیرات و نگهداری ملک مورد نظر شما چقدر میباشد. اگر یک ملک مسکونی ساده را انتخاب کرده اید، باید هزینه تعمیرات و نگهداری آن کاملا ارزان باشد که شما فقط هزینه روشنایی عمومی و شاید تمیز کردن باغ را پرداخت کنید، اما اگر یک ملک در یک مجموعه با استخر شنا، سالن تناسب اندام، و غیره باشد قیمت افزایش خواهد یافت واین چیزی است که شما باید قبل از خرید آگاه باشید.

یکی دیگر از تله های بالقوه زیادی که در مورد خرید در خارج از کشور بوجود می آید، خرید املاک در حال ساخت است. شما در واقع می تواند مقدار زیادی از پول خود را با خرید از املاک در حال ساخت ذخیره کنید، اما شما باید بسیاراحتباط کنید. برخی از شرکت ها به کل پول برای اتمام مراحل ساخت نیاز ندارند و زمانی که فرد موافقت خود را با خرید و سرمایه گذاری اعلام کند، پرداخت با پیشرفت پروژه خواهد داد. در بازاری که ساختمان های نوساز فراوانی وجود دارد حرکت به سمت پیش خرید می تواند بسیار خطرناک باشد. باز هم، بیشتر ازهر چیز دیگری باید مطمین شوید که ملک مورد نظرتان تکمیل خواهد شد اما اگر شما به شخص دیگری برای اتمام ملکتان تکیه کنید، می تواند باعث نگرانی مضاعفی شود.

شرکت هایی وجود دارند که به طور کامل قادر به انجام تعهدات خود هستند و ساخت را زمانی آغاز میکنند که پول برای تکمیل پروژه دارند. شما باید از این نوع شرکتها اطمینان حاصل کنید. اگر پروژه های در حال ساخت را انتخاب میکنید به طور قطع هنگام عقد قرارداد مجازاتهایی نوشته خواهد شد، که فقط در صورت عدم انجام تعهدات متن قرار داد اعمال خواهد شد.

همچنین، هنگامی که تصمیم برای خرید ملکی میگیرید، صرفا بر اساس قیمت انتخاب نکنید. البته، شما نیاز دارید که بر اساس بودجه خود حرکت کنید، اما به یاد داشته باشید که ارزان بودن لزوما به معنای بهترین نیست. شاید به این دلیل ارزان باشد که هیچ کس دیگری آن را نمی خواهد و به این ترتیب می تواند شما را هنگامیکه در آینده تصمیم به فروش آن دارید تحت فشار قرار دهد.

پس ازاینکه سند ملک(تاپو) شفاف سازی شد و شما ازادامه کار خرسند شدید ، شما، وکیل، آژانس املاک و فروشنده قراردادی را تدوین میکنید که در آن به وضوح همه شرایط فروش بیان شده است. این قرار داد باید تا حد امکان دقیق باشد، با جزییات روشن زمان پرداخت و هر گونه جریمه برای طرفین قرارداد در صورتیکه بر اساس مورد توافق عمل نکنند. این زمانی است که شما باید سپرده خود را پرداخت کنید. شما باید بررسی کنید که بنگاه املاک متعهد به نگهداری سپرده است و مراقب باشید که پرداختها را خیلی زود انجام ندهید.
همه خریداران خارجی در ترکیه باید ازبخش نظامی اعلامیه ای حاکی از این که ملک نزدیک به یک پایگاه نظامی نیست را اخذ کنند. در گذشته، شما باید درخواست خود را از دفتر مرکزی در آنکارا انجام میداد که این کار بین 3 ماه تا یک سال طول میکشید. این بدان معنی است که زمانی که این تاییدیه میرسد شما باید تا 90 درصد قیمت ملک رابه فروشنده بپردازید و 10 درصد نهایی رادر هنگام دریافت سند پرداخت کنید
با اين حال ، سيستم اخيرا تغييراتي كرده و الان به صورت محلي انجام ميشود به طوري كه سند(تاپو) معمولا بين 2 تا 4 هفته به دست خریدار میرسد. اين يك خبر عالي است براي شما و يعني شما ميتوانيد وديعه پايين تر بدهید و فروشنده هم لازم نيست تا پرداخت نهايي مدت طولانی صبر کند. این یک منفعت است برای آرامش فکری شما.

آخرین نکته در مورد خريد ملك در تركيه، آگاهی از قوانين وراثت است كه ممكن است شبيه قوانين كشور شما نباشد. اين شايد ايده ي خوبي براي پيش نويس وصيت نامه باشد كه در صورت مرگ مایملک به شخصي كه شما قبلا انتخاب كرديد برسد .

براي مثال، شما ميتوانيد با كسي ازدواج کرده باشید كه دختری دارد و هيچ كدام از شمابه هر دلیلی بيست سال او را نديده ايد. اگر همسر شما فوت کرد، ممکن است همه اموال به طور خودكار به همسرنرسد اما 50 درصد از آن به دخترش تعلق ميگيرد. اين تنها چيزي است كه بايد به ياد داشته باشيد.
به طور کلی، باید تا زمان انتخاب یک مشاور املاک خوب و یک وکیل مطمین محتاط باشید. مطمین شوید که آنها به طور کامل در هر مرحله از روش آگاه هستند و از آنها بخواهید که شما را از هر گونه مسایلی آگاه کنند و پس از آن شما هیچ نگرانی نخواهید داشت و در نهایت شما فقط بر روی لذت از خانه خود در کشور زیبای ترکیه تمرکز کنید

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به