تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

اماکن باستانی، سایت های نمادین و اماکن تاریخی برای بازدید در ترکیه

28.06.2017

هر سال میلیون ها توریست به ترکیه می آیند. برخی از آنها به دنبال آفتاب، دریا و ساحل شن و ماسه هستند و برخی دیگر ترجیح می دهند با ورزش هایی مانند غواصی، پاراگلایدر، اسکی یا پیاده روی از سفر خود لذت ببرند. با این حال، بسیاری از آنها در طیف گستره و وسیعی از مکان های تاریخی در ترکیه بازدید میکنند و کمتر پیش می آید که از بازدید این مکانها پشیمان شوند.

جدول زمانی رنگی این کشور قدمتی طولانی دارد. در این مدت، تمدن و امپراتوری های بزرگ افزایش یافته، و زندگی آغاز شده است. آثار ظریف و برجسته ای از آنها در ساختمان ها، خرابه ها، آثار هنری و در برخی مناطق هنوز در کل شهرها وجود دارد. در واقع، این سایت های منحصر به فرد یکی از دلایل اصلی برای بازدید از ترکیه است فرقی ندارد که آیا شما جوان هستید یا قدیمی. ما بهترین ها را برای کمک به شما انتخاب کرده ایم، ما سفر به روزهای گذشته را برای برنامه ریزی کرده ایم.

خرابه های قرون وسطایی افسس

بهترین مکان های تاریخی برای بازدید در ترکیه

1: خرابه های قرون وسطایی افسس

در زمانهای دور، سایت ها و پرطرفدار قدیمی، افسس در منطقه اژه واقع در نزدیکی کوش آداسی است. مورخان و باستان شناسان آن را بزرگترین شهر ویران شده در جهان غرب میدانند. اگر چه تاریخ بنیاد آن به 1000 سال قبل از میلاد مسیح است، بیشتر ساختمان های برجسته بازسازی شده اند، و تاریخ رومی آغاز می شود که افسس به عنوان یک بندر تجاری بسیار موفق به حساب می آید.

این شهر همچنین یکی از هفت کلیسای کشف شده در عهد جدید در کتاب مقدس ذکر میباشد و شخصیت های کلیدی آن مانند سنت جان، سنت پل و ماریا خدایان در آنجا ماندند. نشانه های قابل توجه و تحسین برانگیزی یافت شده است که شامل کتابخانه سلسوسی دو طبقه ای، خانه های تراسهای رومی، توالت های عمومی و تیاتر بزرگ، صحنه شورش های آرتمیس معروف در کتاب مقدس میباشد.

معبد باستانی گوبکلی تیپ

2: معبد باستانی گوبکلی تیپ

برای درک اینکه چرا گوبکلی تیپ دنیای کلاسیک از شور و هیجان زیادی برخوردار است، باید فقط دو چیز را بدانیم. معبد باستانی 6000 سال قبل از بزرگترین استون هنج و 7000 سال پیش از اهرام بزرگ مصر است. بعضی از نشریات معتقدند که این باغ مربوط به ادن است، که مورخین به شدت این ادعا را رد میکنند.

در هر صورت، این نخستین معبد مذهبی در جهان است و تمام استدلال هایی مطرح شده به عصر جدید را رد میکند و دیگر هیچ. در حال حاضر، باستان شناسان در بخش سانلیورفای جنوب شرقی ترکیه در حال تحقیق هستند اما بخش های کوچکی را کشف کرده اند، اما کاوش ها در حال انجام است و پیش بینی های زیادی در مورد آنچه در آینده پیدا می شود، وجود دارد.

3: موزه گورم در فضای باز

در قلب مرکز آناتولی، چشم انداز کاپادوسیا یک دیدار سوریال است. در طول هزاران سال، سازه های باد به طور آهسته سنگ توفا را به شکل های عجیب و غریب مانند دودکش های پری ساخته است. مردم همچنین از طوفان راک برای ساختن خانه های غار و کلیساها استفاده می کردند و یک نماد کوچک از آنها در موزه فضای باز گورم وجود دارد.

گرچه غارهای ساخته شده در منزل به خودی خود تاثیرگذارند، اما نقاشی های قرن 13 و 14 و مجسمه سازی که از سقف و دیوارها پرده برداری شده اند، مورخان و مسیحیان را به هم پیوند می دهند. در حالی که شما در کپادوسیا ، میتوانید به مدت 3 روز و حتی بیشتر از تمام سایت های باستانی مانند شهرهای زیرزمینی و کاروانسراهای که در مسیر قدیمی جاده ابریشم هتل بودند، بازدید کنید.

مجسمه کوه سران نمروت

4: مجسمه کوه سران نمروت

یکی از مکان های تاریخی که کمتر بازدید شده، اما هنوز نشانه شناخته شده برای بازدید در ترکیه را دارد، موونت نمورت است، که سر مجسمه میباشد. چهار پادشاه کوچک دو عقاب و دو شیر یک پادشاه آنتیوخوس بین سالهای 38 تا 64 قبل از میلاد ساخته شده اند و پنج مجسمه بزرگ و خدایان یونانی و فارسی را احاطه کرده است.

زمان سنگ را از بین می برد زمانی که سر از بدن جدا شود. این سایت به طور کامل کشف نشده است و تحقیقات درباره آن تمام نشده است، اما کارشناسان هشدار می دهند که این سرها در معرض خطر قرار دارند؛ زیرا با بروزهوای سرد، سنگ را فرسوده می شوند. ممکن است به سادگی از کنار گذشت اما این اتفاق امکان پذیر است.

5: قسمت قدیمی شهر استانبول

اگرچه استانبول بزرگترین شهر ترکیه است، اما ناحیه کوچک سلطان احمد مهم ترین و دوستداشتنی تزین قسمت تاریخی شهر است. از این محله، امپراتوران بیزانس و سلطنتی عثمانی خود را اداره میکرده اند. شما می توانید همه جاذبه های مهم را در یک سفر یک روزه مشاهده کنید، اما ما پیشنهاد می کنیم به آرامی و در محیطی جذاب و پر جنب و جوش از این بناها و عمارت هادر یک سفر دو یا سه روزه دیدن کنید.

در حال حاضر میتوانید از موزه رسمی با جاذبه هایی مانند سقف حجاب سوفیا، کلیسای سابق، مسجد لذت ببرید. مسجد آبی در که مربوط به قرن هجدهم میشود، در کنار میدان سلطان احمد برای بازدید کنندگان خارجی در زمان انجام دعا باز می گردد.
قصر توپکاپی که اولین خانه سلطان عثمانی است که شامل بازدید از وسایل شخصی او مانند لباس و جواهرات میباشد، اما بخش حرم بیشتر مورد بحث قرار گرفته است. همچنین میتوانید از ستون 1001 باسیلیکا جیسترن بازدید کنید که در مسیر کوتاه بازار بزرگ، یک پیچ و خم از کوچه ها و مغازه ها که بیش از 500 سال قدمت دارند، میتواند لذت بخش باشد.

شهر خرابه آنی

6: شهر خرابه آنی

تعداد اندکی از مردم از خرابه آنی دیدن کرده اند. قرار گرفتن بین مرز با شهر ارمنی و کارس که برای اقامت یک شبه ایده آل است، تلاش می کند توجه جهان را به خود جلب کند. باعث تاسف است آنی نیازهای زیادی دارد تا آثار آن کشف و حفاری شوند. علاوه بر این، ممکن است این شهر به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شود. (اطلاعات بیشتر در مورد یونسکو)

این شهر پایتخت پادشاهان ارمنی باگراتید بوده است و ساختمان های مذهبی نمادین شامل کلیسای سنت گرگوری، کلیسای رستگار و کلیسای جامع آنی با سقف مخروطی بزرگ آن است.

صومعه سوملا

7:صومعه سوملا

جالبترین مکان این است که صومعه سومالا در شمال شرقی پارک ملی ماکا واقع شده است. این مکان یک پناهگاه محافظت شده است که در آن گیاه و جانوران رشد می کنند. مشاهدات کوه های سبز کوهستانی و جنگل های ضخیم که 4800 هکتار را پوشش می دهند به اندازه کافی برای تحریک هر نوع عاشق طبیعتی کافی است.

موقعیت مکانی آن در کنار یک کوه باعث می شود که بنظر برسد که هر لحظه امکان دارد از بین برود، اما با گذشت صدها سال، از ساخت آن توسط راهبان، به این نتیجه رسیده اند که مجسمه سیاه مدونا در نزدیکی این غار است. علاوه بر محوطه خواب و آشپزخانه، یک اتاق برتر، کلیسا با نقوش برجسته ای که در کتاب مقدس است که سقف ها و دیوارها را تزیین می کند.

روستای روح کایاکوی

8: روستای روح کایاکوی

در ساحل مدیترانه در ترکیه، روستای ارواح کایاکوی دارای یک جدول زمانی تاریخی شگفت انگیز است که از طریق خانه های قدیمی، راه های مخروطی متروکه شده و کلیساهای رها شده و مدارس تشکیل است. قبل از استقلال جنگ ترکیه، یک روستای با شکوهی بود که یونانی ها و ترک ها در کنار آن زندگی می کردند.

متاسفانه، معاهده تبادلات جمعیت لوزان کاتالیزوری برای رها کردن روستا بود. کتاب تخیلی لوییس دی برنیرز "پرندگان بدون بال" به شدت تلاش می کند داستان خود را از طریق یک رابطه عاشقانه بین یک دختر یونانی و پسر ترک عوض کند.

9: تیرو، پرینه، میله توس و آپولو تمپله

تیرو، پرینه، میله توس و آپولو تمپله

در اژه در ترکیه، بسیاری از آژانس های مسافرتی دارای یک تور سفر کامل برای بازدید از شهرهای باستانی میله توس، پرینه و معبد آپولو و معبد تمپله هستند که میتوانید آن را خریداری کنید. شهر پرینه دارای یک معبد با شکوه از آتنا و خانه هایی است که در آن زمان اسکندر کبیر متولد شد. در حالی که مکانهای برجسته و اصلی در میلتس، دارای سالن های تیاتر بزرگ با مجسمه ها و اتاق های دست نخورده هستند.

در نهایت، معبد آپولو در دیدیم که مرکز قربانی باستانی برای شهروندان ملیتوس باستان بوده است. این بنا زمانیکه نخستین ساختمان در پریم ساخته شد، ساختمان دلفی در یونان وجود داشت. گذشته از همه مکان های تاریخی برای بازدید در ترکیه و این سه جاذبه بی نظیر، تماشای غروب آفتاب بر روی معبد و ثبت یک لحظه عکاسی که میتوان آن را در تمام لحظات به یاد آورد.

اخبار املاک18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
13.04.2021
روشهای تقلبی شهروندی ترکیه شناسایی شد
1.04.2021
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآور: مسکن دانشجویی یونیوا
خواندن همه خبرها
بالا
برو به