تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

سبک های معماری خانه در ترکیه

20.08.2020

سبک معماری ترکیه که دارای میراث تاریخی غنی است، ترکیبی از بسیاری سبک های از تمدن غرب به معماری های شرقی است. برای مثال، قبل از سلطنت امپراتوری عثمانی، تأثیرات تمدنهای رومی، یونانی و بسیاری از تمدنهای باستانی به وضوح دیده می شود.اما، پس از ظهور امپراتوری، سبک معماری عثمانی با هماهنگی سلجوقیان، عربی، ترکی و بیزانس ظاهر شد. در قرون گذشته، تأثیرات آلمان و آمریکا در بر روی نقطه معماری املاک مدرن قرار دارند.

برای درک سبک امروز، باید به این تاریخ هنری ترکیه نگاه کنیم. امروز، طرح های واقع گرایانه با فضا های باز عمومی، مناطق وسیع زندگی و رنگ های روشن ترجیح داده می شوند. هدف از پروژه های کنونی این است که باعث شود ساکنان احساس نزدیکی بیشتری با طبیعت داشته باشند زیرا با زنده گی شهری، مردم نیازمند محیط های طبیعی صمیمی هستند. همچنین، خانه ها در ترکیه هدف از تأمین نیازهای ساکنان یک خانه است.

ا نواع محبوب خانه های ترکی

بنابراین، ما انواع زیادی از خانه هایی را که می توانید در ترکیه پیدا کنید، از طرح های سنتی گرفته تا جدیدترین آنها فهرست کرده ایم. شما می توانید برای دیدن خانه هایی که هم اکنون در وب سایت ما موجود است، بر روی تصاویر کلیک کنید.

خانه های شهری عثمانی

خانه های شهری عثمانی

در بسیاری از شهرها مانند آنتالیا، استانبول و بیشتر صفرانبلو می توانید خانه های سنتی به سبک عثمانی را پیدا کنید. آنها از سنگ و چوب با کیفیت بالا ساخته شده اند. این خانه ها عموماً دو یا سه طبقه است.

نمای بیرونی آنها دارای یک محیط زیبا با طرح های باشکوه و پنجره های چوبی بزرگ است. همچنین می توانید ببینید که بسیاری از آنها دارای پنجره های آهنی با گلهای رنگارنگ هستند.

طرح های داخلی خانه ها بیشتر از مواد چوبی ساخته شده است. اتاق های جادار و مناسب برای خانواده های بزرگ وجود دارد.

یالی (ساختمان های دریایی)

یالی (ساختمان های دریایی)

یالی یا ساختمان های دریایی در استانبول در سواحل بسفر واقع شده اند که خارق العاده ترین ساختارهای مربوط به دوره عثمانی در ترکیه است. بیشتر آنها با ساکنان خود که شهروندان نخبه امپراتوری عثمانی بودند، بسیار قدیمی و مشهور هستند.

یالی نشانه مطلق وضعیت و ثروت در جامعه بوده است. این خانه ها از اتاق های بزرگ زیادی تشکیل شده اند که می توانید جشن های عروسی در مقیاس بزرگ، رویدادها و کنسرت ها را به راحتی ترتیب دهید.

بسیاری ار آن ها باغ را با مجموعه زیبایی از گل ها و گیاهان کمیاب حفظ کرده اند.

کوناک (ساختمان های باستانی)

کوناک (ساختمان های باستانی)

ساختمان های یالی و کوناک و ساختمان های باستانی دارای طرح های باشکوه و اشرافی هستند. طرح های بیرونی آنها شباهت های نزدیکی با خانه های شهری عثمانی را نشان می دهد، اما تفاوت در این است که کوناک مالکان نخبه را دارا اند که عموما از خانواده های برجسته مناطق یا شهرها بوده اند.

کوناک ها در کنار دریا واقع نشده اند، از نظر یالی نیز متفاوت است، اما با شکوه ترین ساختار های داخلی اسرار آمیزه در قسمت های داخلی آناتولی قرار دارند.

کوناک دارای تعداد زیادی اتاق ها، ستون های بزرگ و علاوه بر آن یک حیاط بسیار بزرگ است که می توان از جمله ویژگی های تعیین کننده آن شمارش کرد. در کوناک ها، عموما خانواده های بزرگی از چند نسل زندگی کرده اند.خانه های روستایی

خانه های روستایی

خانه های روستایی ساختاری هستند که از داشتن وسواس مانند کوناک و یالی دور هستند و برای کار روزانه مناسب هستند. آنها عناصر معماری خاصی مانند حیاط ها را برای صرف زمان در بیرون حمل می کنند. مهم ترین ویژگی خانه های روستایی صمیمی بودن و مرتبط بودن به طبیعت است. خانه های روستایی واقعاً باغ های بزرگی دارند که شامل درختان میوه و باغ های سبزیجات هستند و اغلب آنها ممکن است پناهگاه حیوانات برای دام ها داشته باشند.

گزینه های زیادی در محدوده قیمت های متوسط و ارزان تا خانه های روستایی بسیار بزرگ با قیمت های بالا وجود دارد. خانه های روستایی در ترکیه مزیت نزدیکی به مرکز شهر را بدون ترک طبیعت نیز دارند.خانه های سنگی

خانه های سنگی

اگر چه آنها ویژه گی های متفاوتی را با توجه به مناطق نشان می دهند، اما رایج ترین خانه های سنگی ساختمان های بسیار بادوام و قوی است. اگر یک خانه ای سنگی با تکنیک های اصلی و سنتی ساخته شود، به این معنی است که تا حد ممکن از مواد صنعتی استفاده شود تا با طبیعت هماهنگ باشد. این اشتباه نیست که بگوییم خانه ای سنگی، که مکان آن به درستی انتخاب و ساخته شده، در برابر انواع بلایای طبیعی مقاوم است.

خانه های سنگی به نگهداری کمی در طولانی مدت نیاز دارند و هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به سازه های بتونی آرمه معمولی دارند. زیرا از گچ، رنگ، نقاشی و طرحی مورد استفاده قرار نمیگیرد. خانه های سنگی که برای قرن ها در آناتولی ساخته شده اند جایگزین بسیار زیبا و سالم تری به عنوان یک انتخاب محلی و طبیعی در مقایسه با املاک و مستغلات بتون آرمه هستند.

ویلاها

این ساختار های مستقل از نظر معماری، محوطه سازی، طراحی داخلی و غیره دارای طرح های مدرن و معاصر هستند. ویلاهای مدرن در ترکیه با داشتن تمام خصوصیاتی که باعث می شود ساکنان احساس راحتی و آرامش کنند، هدف قرار دارند. این ویلا ها به شما شانس زندگی با طبیعت درهم تنبیده در مرکز شهر را می دهند.

بیشتر ویلا های ترکیه دارای استخر خصوصی، باغ و لوازم خانگی با کیفیت بالا هستند. همچنین تعداد زیادی اتاق وجود دارد که برای هر نیاز مناسب هستند. هدف از این طراحی داخلی برآورده کردن تمام نیازهای ساکنان در یک خانه است.

یکی از مزایای ویلا ها به ویژه در یک مجتمع، داشتن اقدامات امنیتی لازم با دوربین یا درب با بیمه الکترونیکی است.

Villas in TurkeyVillas in Turkey

بیشتر بدانید...

زمان مناسبی برای خرید ملک در ترکیه است

ترجیحات جدید در بازار املاک ترکیه پس از کوید-19

• بهترین مکان ها برای خرید یک خانه ای تعطیلاتی در منطقه مدیترانه

اخبار املاک18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
13.04.2021
روشهای تقلبی شهروندی ترکیه شناسایی شد
1.04.2021
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآور: مسکن دانشجویی یونیوا
خواندن همه خبرها
بالا
برو به