تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

Covid-19 Notification

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

خرید ملک در ترکیه

Buying Property in Turkey

"اگر در رویای این هستید که خانه ای در ترکیه داشته باشید، ما معتقدیم که توصیه هایی خرید یک خانه برای شما مفید خواهد بود."

توصیه هایی در مورد خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

از سال 2004، خارجی ها در حال خرید ملک در ترکیه هستند و آمار منتشر شده توسط TAKBIS ( سیستم اطلاعات کاداستر و ثبت زمین) نشان می دهد که هر سال، ملیت های بیشتری تصمیم به سرمایه گذاری در املاک ترکیه می گیرند.

در ابتدا، فروش محدود به ملیت هایی بود که توافق عمل متقابل با ترکیه داشتند، اما در سال 2013، دولت ترکیه این قانون را لغو کرد که به نوبه خود باعث تقویت بازار اتباع خارجی شد. خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی هر ساله افزایش می یابد و این رقم در سال های آینده همچنان افزایش خواهد یافت.

خرید ملک در ترکیه: خارجیها در برابر اتباع ترک

دولت ترکیه تا حد امکان فرایند خرید را برای خارجیان ساده تر کرده است، اما به دلیل تدارکات، هنوز در روند برای ترک ها و ملیت های خارجی تفاوت هایی وجود دارد.

دوره زمانی

وقتی شخص در ترکیه املاکی را خریداری می کند، پرداخت و امضا سند ملک (تاپو در ترکی) دو تا سه روز طول می کشد. به دلیل انتقال پول از حساب های خارجی، برای اتباع خارجی اینکار تقریبا پنج روز به طول می انجامد. این موضوع به دو روز برای تور بازدید و قرارداد فروش و سه روز برای انتقال، دریافت گزارش ارزیابی و درخواست برای سند مالکیت نیاز دارد.

خدمات پس از فروش

هنگامی که ترک ها خانه ای می خرند، به طور معمول برای صرفه جویی در هزینه، آنها تا حد زیادی از پروسه را خودشان تکمیل می کنند، اما دلیل دیگر آن است که آنها سیستم را نیز می شناسند. آژانس های املاک و مستغلات پس از تحویل تاپو به شهروندان ترکیه هیچ خدماتی ارایه نمی دهند. با این حال، اتباع خارجی به ترکی صحبت نمی کنند، در مورد دفاترو پرونده ها آگاهی ندارند؛ خطوط قرمز را نمی شناسند و اغلب به دنبال پشتیبانی توسط آژانس املاک خود برای تکمیل خدمات پس از فروش هستند. این خدمات می تواند شامل اتصال آب و برق یا تغییر نام، مجوز اقامت و سایر تعهدات مالک خانه مانند پرداخت مالیات یا انجام تعمیر و نگهداری باشد.

10 گام برای موفقیت در روند خرید

انتخاب مراحل یادگیری بیشتر

 
 • لیست مورد پسند خود را آماده کنید
 • برای تور
  بازدید بیایید
 • املاک انتخاب شده را ببینید
 • شرایط مذاکره
 • پرداخت بیعانه
 • امضا قرارداد
 • شماره مالیاتی دریافت کنید
 • یک حساب
  بانکی باز کنید
 • دریافت
  گزارش ارزیابی
 • سند ملک
  خود را بگیرید
 • 1. لیست مورد پسند خود را آماده کنید
  - مقصود شما چیست؟
  - چه ویژگی هایی باید مالکیت شما داشته باشد؟
  - بودجه شما چه قدر است؟
  و بسیاری نکات دیگر برای فهرست موارد دلخواه شما
 • 2. برای تور بازدید بیایید
  - بلیط خود را بخرید و به ترکیه بیایید
  - شیوه زندگی شگفت انگیز ترکیه را احساس کنید
 • 3. املاک انتخاب شده را ببینید
  - ما برای شما 3 یا 4 مورد از بهترین گزینه را انتخاب می کنیم که با درخواست شما مطابقت دارد
  - با تیم متخصص ما این املاک را ببینید
 • 4. شرایط مذاکره
  - شرایط فروش
  - شرایط پرداخت
 • 5. پرداخت بیعانه
  - آمادگی پرداخت بیعانه را داشته باشید تا قیمت را حفظ کنید و ملک را رزرو نمایید
 • 6. امضا قرارداد
  مطمین شوید که برای خرید:
  - همان ملکی است که به شما نشان داده شده است
  - فروشنده واقعی
  - بدون بدهی باشد
  - تحت شرایط توافق شده باشد
 • 7. شماره مالیاتی دریافت کنید
  - گذرنامه خود را برای دریافت شماره مالیاتی همراه داشته باشید
 • 8. یک حساب بانکی باز کنید
  اسناد مورد نیاز:
  - کپی پاسپورت (رنگی
  - ترجمه گذرنامه
  - کپی ترجمه شده از یک فاکنور برق، آب برای اثبات آدرس مسکونی رسمی شما را در کشورتان
 • 9. دریافت گزارش ارزیابی
  - برای اطمینان از ارزش واقعی ملک، گزارش ارزیابی اجباری است.
 • 10. سند ملک خود را بگیرید
  - درخواست از اداره ثبت زمین
  - پرداخت مالیات
  - سند انتقال را امضا کنید
  رضایت 100 درصدی در پایان

برای خریداران خارجی ملک در ترکیه، شرکت املاک و مستغلات آنتالیاهومز خدمات جامعی را از یافتن املاک بر اساس نیازها و بودجه شما تا ورود به منزل و نیز معرفی مسوولیت های شما بعنوان مالک خانه در ترکیه ارایه می کند.

پس از اتمام تور بازدید، مشتری ملک انتخابی خود را با گذرنامه و 5.000 دلار (یا یورو) رزرو می کند. پس از رسمی کردن ترجمه گذرنامه ها و کسب شماره مالیاتی، ما همچنین با کمک وکیل انتخابی شما، قراردادهای فروش را تهیه و رسمی می کنیم. شما می توانید به یک وکیل یا نماینده در دفتر اسناد رسمی از طرف خود وکالت بدهید.

در این مرحله، اگر مشتری بخواهد حساب بانکی افتتاح کند یا از وام بانکی استفاده نماید، ما می توانیم با او همکاری کنیم، اما مهم است که ما پروسه را از اداره کل ثبت زمین و کاداستر شروع می کنیم و تا انتقال سند به نام خریدار ان را دنبال می کنیم.

وقتی به ما اطلاع داده می شود که سند برای امضا آماده است، مبلغ کامل ملک باید به فروشنده پرداخت شود.

اتاق بازرگانی می گوید که آژانسهای املاک می توانند 2 درصد از فروشنده و 2 درصد از خریدار کمیسیون دریافت کنند. با این حال، اگر خریدار پیش خرید انجام دهد یا خانه ای نوساز را از یک شرکت ساختمانی خریداری کند، معمولا کمیسیونی از خریدار دریافت نمی شود.

"گوش دادن به توصیفات از مشتریان ما."

انتخاب یک آژانس املاک ثبت شده

متاسفانه، بسیاری از آژانسهای املاک در ترکیه شهرت بدی دارند؛ چرا که با طرفهای خارجی صادق نبوده اند. بنابراین، شما می توانید داستان های مختلفی مانند تقلب، دروغ، خریدهای گران، هزینه های اضافی و از دست دادن پول را بشنوید. ما هم شنیده ایم که بسیاری از خریداران بین المللی مقادیر قابل توجهی پول را از دست داده اند یا نمی توانند به آژانس املاک خود برای خدمات پس از فروش تکیه کنند.

مشتریان می توانند بررسی کنند که آیا یک آژانس املاک مجوزهای قانونی برای کار را دارد یا خیر، همچنین با بررسی تقدیر نامه ها متوجه شود که آیا این شرکت از تجربه کار با مشتریان خارجی برخوردار است که شما می توانید موارد مربوط به ما را اینجا بخوانید.

همچنین از انجام امور تجاری با رانندگان تاکسی، پذیرش هتل، پیشخدمت ها یا آژانس های مسافرتی پرهیز کنید. اغلب آنها به طور معمول برادر، دوست یا دایی دارند که آپارتمان می سازد و می فروشد، اما آنها به صورت کمیسیونی کار می کنند و از آنجا که آنها تجارت قانونی ندارند، هیچ علاقه ای در حمایت از حقوق خریداران نیز نخواهند داشت.


more info

اطلاعات بیشتر

لیست ما در مورد سوالات و پاسخ های رایج برای هر خریدار خارجی ملک در ترکیه مفید خواهد بود. همچنین، با یک نماینده فروش با تجربه ما از طریق ایمیل، تلفن یا با مراجعه به یکی از دفاتر محلی ما، تماس بگیرید.

بالا
برو به