تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

هزینه های زندگی در ترکیه

20.3.2018

هزینه زندگی در ترکیه عاملی مهم جهت تصمیم گیری برای مهاجرات به ترکیه استبدون شک، هزینه زندگی در ترکیه یک عامل مهم در خصوص تصمیم گیری برای مهاجرات به ترکیه است تا بر اساس آن امکان مهاجرت دایمی به ترکیه بررسی شود. این جمله قدیمی که پول باعث تغییرات درجهان می شود مطمینا درست است که این امر در مورد انتخاب شیوه زندگی ما صادق است، اما ترکیه می تواند مکان شگفت انگیزی برای زندگی باشد. هرچند قبل از بررسی متوسط هزینه های زندگی در ترکیه باید برخی فاکتورها را در نظر داشته باشیم.

حداقل دستمزد در ترکیه چه قدر است؟

حداقل دستمزد 2020 لیر در ماه است که کارفرما می بایست تمام حق بیمه و بازنشستگی، معروف به اس جی کا را نیز پرداخت نماید. یک فرد مجرد اجاره نشین با پرداخت اجاره ماهیانه، با این مبلغ یک زندگی بسیار حداقلی خواهد داشت.

تفاوت های استانی در هزینه های زندگی

همانند دیگر نقاط دنیا، زندگی در یک شهر هزینه های بالایی دارد. در ترکیه، بیشترین درخواست برای زندگی، شهر استانبول است که یک مرکز شلوع تجاری، مالی، گردشگری و اقتصادی است. نظیراجاره مسکن بالا، هزينه هاي روزانه مانند حمل و نقل، خريد مواد غذايي و شب زنده داری نيز دارای هزينه بالایی هستند. خانواده ای که مجبور به پرداخت اجاره یا وام مسکن نیست، با حدود 5000 لیره در ماه می تواند یک زندگی مناسب داشته باشد.

با این حال، در مناطق ساحلی اژه و مدیترانه، هزینه زندگی به طور چشمگیری کاهش می یابد. در مقایسه با دیگر مقاصد محبوب مهاجرت مانند فتیه، زندگی در استانبول حدود 20 درصد گران تر است. یک مهاجر که مالکیت ملکی را در فتیه دارد، می تواند به طور متوسط با 3000 لیر ماهیانه، از یک زندگی متوسط برخوردار باشد.

نرخ ارز و حساب های بانکی با سود بالا

در حال حاضر بسیاری از مهاجرانی که از حقوق بازنشستگی در کشورهای خود برخوردارند، به لطف اختلاف نرخ ارز بالا بین لیره ترکیه و ارزهای دیگر مانند پوند، یورو و دلار آمریکا از یک زندگی لوکس لذت می برند.

اگر شما حقوق بازنشستگی یا درآمد ماهیانه خود را بصورت یک ارز خارجی دریافت می کنید و در حال بررسی برای امکان زندگی در ترکیه هستید، به یاد داشته باشید که نوسان نرخ ارز می تواند تاثیر گذار باشد.

بسیاری از مهاجران نیز سرمایه خود را در یک حساب پس انداز با سود بالا قرار می دهند و با بهره ای که ماهیانه دریافت می کنند زندگی می کنند. سود حداقلی بین 8 تا 10 درصد برای کسی که حساب بانکی بزرگی دارد، راهی مفید برای تامین هزینه های زندگی است.

بیایید باهم نگاهی بیاندازیم به آنچه که در ترکیه گران و آنچه که ارزان است.

هزینه زندگی در ترکیه عاملی مهم جهت تصمیم گیری برای مهاجرات به ترکیه است

ریز هزینه های زندگی در ترکیه

دخانیات و نوشیدنی

در طول پنج سال گذشته، ترکیه برای مصرف الکل و دخانیات مالیات بالایی وضع کرده است که می تواند تاثیرقابل توجهی در بودجه شما ایجاد کند. هر فردی که یک بسته سیگار در روز می کشد و یک لیوان الکل مصرف می کند، بسته به نوع مارک انها، به طور متوسط 600 تا 900 لیر در ماه می پردازد.

رانندگی و تعمیر و نگهداری خودرو

گرچه هزینه بنزین به اندازه کشورهای اروپایی مانند یونان و پرتغال گران نیست اما همچنان دو برابر ایالات متحده آمریکا و روسیه است. به همین دلیل، بسیاری از ترک ها با اتومبیل های دیزلی رانندگی می کنند تا هزینه های کمتری را متحمل شوند. صاحبان خودرو همچنین سالانه باید حدود 4000 لیر را برای هزینه های مانند معاینه فنی، بیمه و تعمیرات در نظر بگیرند.

بهداشت و اقامت

برای اقامت بیش از 90 روز در ترکیه شما نیاز به اجازه اقامت دارید و اگر کمتر از 65 سال دارید، به مراقبت های بهداشتی اجباری نیز نیاز خواهید داشت. هزینه دریافت اجازه اقامت یک زوج بعلاوه بیمه دولتی معروف به اس جی کا برای اتباع خارجی در سال حدود 7000 لیر است.

فاکتورهای خانگی

اینجا جایی است که هزینه های زندگی در ترکیه به نظر می رسد روشن هستند چرا که در عمل، برای یک خانواده بسیار ارزان است. شما مجبور نیستید که مجوز تلویزیون را خریداری کنید و در مناطق خاصی از استانبول و شهرهای بزرگ، این مجوز 700 لیر در ماه است.

در بسیاری از خانه ها، کپسولهای گاز نیز در مغازه های محلی خریداری می شود و یک کپسول بزرگ که به طور متوسط 100 لیر است، می تواند تا یک سال استفاده شود.( قیمت ها بر اساس نرخ متوسط محاسبه می شوند.)

الکتریسیته: 150 لیر در ماه است، اما با محدود کردن مصرف تهویه مطبوع می توان آنرا را به شدت کاهش داد.

آب و فاضلاب: 40 لیر در ماه

شارژ عمومی: 100 تا 500 لیتر در ماه بسته به امکانات ارایه شده در ساختمان.

مالیات: 200 لیر در سال بسته به نوع سند و قیمت ملک شما.

بیمه: بیمه زلزله در ترکیه اجباری است. نرخ آن بسته به محل و اندازه ملک بین 150 تا 250 لیتر است. آتش، سرقت و بیمه خسارت اختیاری است و قیمت آن در شرکتهای مختلف بیمه متفاوت است.

تلفن، اینترنت و آنتن ماهواره ای: بین مخابرات ترکیه و شرکتهای تلویزیونی یک جنگ قیمت وجود دارد، بدین معنی که هر کدام جهت ربودن مشتری امتیازات فوق العاده ای را پیشنهاد می کنند. به عنوان مثال، در حال حاضر ترک تله کام، اینترنت نامحدود، تلفن نامحدود و بسته های ماهواره ای کانال های انگلیسی زبان و ترک را فقط 73 لیر در ماه به فروش می رساند.

بیشتر بخوانید: اگر هنوز ملکی را در ترکیه خریداری نکرده اید، این مقاله در مورد هزینه ها و سایر قیمتها به شما کمک خواهد کرد. اگر همچنان در مورد زندگی در ترکیه سوالی دارید، با نمایندگان فروش ما که از کمک به شما خوشحال خواهند شد، تماس بگیرید.

ارقام بالا سالانه توسط یک ناضر به روزرسانی میشوند. آخرین به روز رسانی 08.01.2019

اخبار املاک12.10.2019
داستان عشق از مکزیک تا آنتالیا
6.10.2019
پنجاه و ششمین جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا از 26 اکتبر آغاز می شود
17.9.2019
آغاز پروازهای چارتر مستقیم از هند به آنتالیا
12.9.2019
آنتالیا-دهمین- شهر-مهم -بازدیدکننده- و- موردتوجه -در-جهان –است
27.8.2019
چرا در املاک ترکیه سرمایه گذاری کنیم؟
23.7.2019
بافت معماری آنتالیا از گذشته تا حال
18.7.2019
آیا خرید ملک در ترکیه سرمایه گذاری خوبی است؟
13.7.2019
ترکیه: 7 کشور برای زندگی و کار در سراسر جهان
خواندن همه خبرها
بالا
برو به