تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند

26.06.2021

ترکیه به عنوان یک کشور بین قاره ای، از سه طرف با دریا احاطه شده است. این مکان عالی، محل تلاقی وعبور از اروپا به آسیا و دارای مرز دریای سیاه است که بین بلغارستان و گرجستان قرار داشته و هم مرز با دریای اژه و مدیترانه، بین یونان و سوریه قرار گرفته است. ترکیه در طول سال میزبان بسیاری از رویدادهای بین المللی، بازدید کنندگان مهیج و سرمایه گذاران بین المللی است. ترکیه با فعالیت های تجاری، گردشگری، مالی، بهداشتی، فناوری و فرهنگی هنری خود، همچنان توجه جهانیان را به خود جلب می کند.

رشد اقتصادی ترکیه ستودنی است

رشد اقتصادی ترکیه ستودنی است

ترکیه که به توصیف صندوق بین المللی پول به عنوان یک اقتصاد نو ظهور شناخته می شود، به نوزدهمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است. اقتصاد ترکیه متکی بر بخش های کشاورزی، صنعتی، خدماتی، ساختمانی و پیمانکاری می باشد. از اوایل سال 2000 تحولات اقتصادی و اجتماعی جدید، اقتصاد کشور را ارتقاء داده و منجر به افزایش اشتغال و درآمدزایی شده است. مالیات و کمک های مالی مناسب دولت، منجر به انگیزه بخشی هر چه بیشتر به بخش خصوصی در جهت انجام فعالیت های اقتصادی می شود. بخش خصوصی در ترکیه بسیار پر قدرت و به سرعت در حال رشد است و نقش عمده ای در موقعیت جهانی این کشور ایفا می کند.

با داشتن 783.562 کیلومتر مربع مساحت، ترکیه بیشترین پهنا را در اروپای غربی (یا شرقی) دارد. زمین های وسیع و حاصلخیز و آب و هوای مساعد، اقتصاد کشور را رو به جلو می راند. همچنین پیشینه ی تاریخی و ویرانه های باستانی آن، پویایی بخش گردشگری را افزایش داده و آن را به یک فضای زندگی منحصر به فرد برای خارجی ها تبدیل می کند. برای اطلاع از پیشینه ی تاریخی این کشور، در اینجا خلاصه ای از مکان های ثبت شده توسط میراث جهانی یونسکو در ترکیه آورده شده است.

جوانترین جمعیت در میان کشورهای اروپایی

ترکیه با داشتن جمعیت 83 میلیون نفری دارای جوانترین جمعیت در بین کشورهای اروپایی می باشد. 55 درصد از جمعیت ترکیه زیر35 سال سن دارند و این بدان معنی است که کشور به لطف جمعیت جوان خود بسیار قابل پیشرفت است.

جمعیت شهری 90٪ کل جمعیت را تشکیل می دهد. استانبول به عنوان بزرگترین شهر این کشور میزبان 18.4 درصد از جمعیت کل ساکن در این کشور است. آنکارا به عنوان پایتخت و دومین شهر بزرگ این کشور پس از استانبول، دارای 5.5 میلیون نفر جمعیت می باشد.

نقطه ی سرمایه گذاری جذاب اروپا

ترکیه با داشتن سرمایه ی خارجی زیادی که شامل 27 ذرصد از کل دارایی های این کشور در بخش مالی می باشد، به یک مرکز تجارت جهانی تبدیل شده که مورد علاقه ی سرمایه گذاران است.

نتیجه ی بررسی جذابیت های سرمایه گذاری اروپا "EY Europe 2018" نشان داده است که ترکیه از نظر سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) تبدیل به هفدهمین کشور محبوب اروپا در این حوزه شده است. بر اساس آمار، حجم سرمایه گذاری های بین المللی در کشور گسترش یافته، به طوری که از 5.600 مورد در سال 2012 به 65.533 مورد در پایان 2018 افزایش یافته است.

نقطه ی سرمایه گذاری جذاب اروپاطی سالهای 2013 الی 2018 درمجموع 7.7 میلیون خانه در ترکیه فروخته شده است. در سال 2019 تعداد 1.35 میلیون ملک فروخته شده است. در مقایسه با سال قبل، خریداران خارجی مسکن در آن سال 45.483 ملک را در ترکیه خریداری کردند که این رقم در حدود 14.7٪ رشد را تجربه کرده است. علاوه بر این، خریداران بین المللی املاک و مستغلات حتی اخیراً در شرایط همه گیری کرونا نیز همچنان به دنبال بازار پیشرفته ی املاک و مستغلات ترکیه هستند. برخی از نظرسنجی ها نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی می خواهند پس از خرید، املاک خود را در ترکیه حفظ کنند. این بررسی ها همچنین اثبات می کند که سرمایه گذاری ها بسیار قابل اعتماد هستند و خارجی ها به اقتصاد ترکیه اعتماد دارند.

استانبول با ثبت رکورد فروش 20.857 ملک در رده های بالای فروش بین المللی قرار دارد. آنتالیا با فروش8.951 ملک، پس از استانبول رتبه ی دوم را دارد. اما برخی از شهرهای ترکیه مانند آنکارا، ازمیر، بورسا، کوکائلی و مرسین در مقایسه با استانبول فرصت های سرمایه گذاری بهتری را ارائه می دهند. با اجرای پروژه های جدید نوسازی شهری در این مناطق که با محیط های طبیعی احاطه شده اند، باید پتانسیل های این شهرها نیز مورد ارزیابی قرار گیرد. در ترکیه 23 شهر دارای جمعیت بیش از یک میلیون نفر وجود دارد.

ترکیه برای ارائه ی خدمات به اتباع خارجی در بازار رو به رشد املاک و مستغلات، به خوبی سازمان یافته است. سود و بهره و رشد بخش املاک در کشورهای مختلف از سراسر جهان نشان دهنده ی اثر بخشی و نشاط این صنعت است. بر اساس فروش املاک و مستغلات خارجی در سال 2019، 20 کشور نقش اصلی را با بالاترین میزان خرید دارند: عراق، ایران، روسیه، افغانستان، انگلیس، لیبی، سوئد، کویت، آلمان، اردن، آذربایجان، فلسطین، قطر، اوکراین، آمریکا، عربستان سعودی، قزاقستان، یمن، مصر و لبنان.

حمل و نقل هوایی با مقاصد مختلف و در حال رشد برای مسیرهای جدید

سرعت رشد بخش حمل و نقل هوایی ترکیه با افزایش تعداد شرکت های هواپیمایی بیشتر شده است. افزایش قابل توجهی در تعداد هواپیماها و ظرفیت صندلی ها رخ داده است. این پیشرفت های سریع نیاز به مسیرهای جدیدی دارد تا این کشور هر روز به نقاط جدیدتری در دنیا متصل شود. هم اکنون پروازهای مستقیم از بسیاری از شهرهای ترکیه به بیش از 250 شهر در سراسر جهان قابل انجام است. این پروازهای مستقیم به خارج از کشور از مبدا بیش از 15 کلان شهر در ترکیه قابل انجام است.

ترکیه با توسعه ی اقتصادی خود که روز به روز بازار املاک و مستغلات را تقویت می کند، دارا بودن موقعیت استراتژیک عالی و دلایل بسیار دیگر، فرصت های خوبی را برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری و زندگی هستند فراهم می کند. کسب راهنمایی از یک شرکت املاک و مستغلات پیشرو در جهان که قادر به حرکت در چشم انداز محلی است، امروزه به طور فزاینده به روشی جذاب و مطمئن تبدیل شده است. ما در تمام مراحل خرید املاک و مستغلات در ترکیه با خدمات جامع خود، مشتریان را راهنمایی می کنیم. اگر در مورد بازار املاک و مستغلات ترکیه سوالی دارید، خیلی زود با ما تماس بگیرید!

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به