تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

قانون جدید: خریداران خارجی املاک در ترکیه نیازمند گزارش ارزیابی ملک می باشند

22.02.2019

قانون جدید: خریداران خارجی املاک در ترکیه نیازمند گزارش ارزیابی ملک می باشند

بخشنامه ای توسطTKGM (اداره کل ثبت زمین و کاداستر ترکیه) در 15 فوریه منتشر شد که مشخص می کند از تاریخ 4 مارس 2019، خریداران خارجی املاک در ترکیه قبل از تایید معامله و نقل و انتقال سند، به گزارش ارزیابی ملک با ذکر ارزش آن نیاز خواهند داشت.

با اینکار دولت ترکیه قصد دارد تا سرمایه گذاران خارجی را در برابر تقلب محافظت نماید. این گزارش از فروش ملک با قیمت بالاتر از قیمت واقعی جلوگیری خواهد کرد. قانون جدید که در ابتدا برای سال 2022 در سراسر کشور برنامه ریزی شده بود، به دنبال یک طرح آزمایشی موفق به اجرا گذاشته شد. یک بخش جدید در TKGM تمامی ارزیابی ها و گزارشات را مدیریت خواهد نمود.

درباره گزارش ارزیابی املاک و مستغلات

هزینه گزارش ارزیابی SPK مبلغ 2.000 لیر خواهد بود و خریداران این هزینه را مستقیما به بخش جدید ارزیابی املاک و مستغلات پرداخت خواهند نمود. خریداران خارجی باید از انجام معامله با هر کارگزار املاکی که درخواست هزینه بیشتر می کند و یا ادعای داشتن مجوز ارزیابی را دارد، خودداری کنند.

گزارش های ارزیابی پس از صدور به مدت سه ماه معتبر هستند. در صورت لغو معامله، اگر فروشنده خریدار دیگری پیدا کند، می تواند از همان گزارش ارزیابی استفاده نماید. اگر ملک پیش فروش و یا در مرحله ساخت و ساز باشد، ارزش زمان تکمیل آن تخمین زده خواهد شد. مقدار ارزش ذکر شده در گزارش ارزیابی بر روی سند ملک نیز ذکر می شود.

پس از امضا سند ملک، سیستم اطلاعات اداره کل ثبت زمین و کاداستر، این گزارش را قبل از بازگرداندن آن به خریدار به سیستم خود اضافه می کند. زمان انتظار برای تکمیل این پروسه در استانبول سه روز و برای سایر استان ها شش روز است.

پیامدهای مالیاتی احتمالی

مقررات جدید به منظور جلوگیری از فرارمالیاتی با اعلام قیمت پایین ملک در سند است. گرچه فروشندگان در استانبول معمولا قیمت فروش واقعی را اعلام می کنند، در بسیاری از استان های دیگر، ارزش املاک با نرخ پایین تر ثبت می شود که یک امر معمول است.

در صورتی که سازنده ای در گذشته سند ملکی را با قیمت پایینتری نسبت به آنچه فروخته است، امضا کرده باشد، دچار خشم احتمالی اداره مالیات خواهند شد، زیرا اطلاعات غلط در سیستم نشان داده می شود.

اتباع خارجی که قبلا سند ملکی خود را با قیمت پایین امضا کرده اند، اگر ملک خود را قبل از پنج سال برای استفاده از قانون مالیات بر درآمد بفروش برسانند نیز، با هزینه مالیاتی سنگین مواجه خواهند شد.

بخش ارزیابی املاک و مستغلات اداره ثبت زمین و کاداستر

در ژانویه 2019، اداره ارزیابی املاک و مستغلات (Taşınmaz Değerleme Daire Başkanlığı) تحت نظر اداره کل ثبت زمین و کاداستر ترکیه ( (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü تاسیس شد. با این کاردولت قصد دارد مبلغ دقیق مالیات نقل و انتقال را دریافت نماید. به طور کلی، سازندگان، قیمت فروش را نصف ارزش واقعی فروش اعلام می کردند. بنابراین، دولت مالیات فروش و سایر مالیات های مربوط به ملک را از دست می داد. بخش جدید مسوول ارزیابی ارزش املاک و مستغلات با استفاده از طیف وسیعی از روش ها خواهد بود و تمام اطلاعات را در یک سیستم جمع آوری می کند. آنها همچنین آمار و گزارش های مطالعاتی را منتشر خواهند کرد. روش هایی که برای ارزیابی استفاده می شود، مطابق با شیوه های بین المللی است.

کارشناسان معتبر SPK

کارشناسان معتبر SPK

SPK نام اختصاری Sermaye Piyasası Kurulu در زبان ترکی است که به معنی "هیات مدیره بازار سرمایه " می باشد. این سازمان در ترکیه مسوول مبادلات سهام و بانک ها است. آنها حرکات سرمایه در ترکیه را کنترل و تنظیم می کنند. شرکت های ارزیابی موسسات حرفه ای هستند که به مقررات بازار سرمایه پایبند خواهند بود. برای جلوگیری از تضاد منافع، شرکت های ارزیابی و کارکنان آنها نمی توانند به عنوان و یا برای آژانس املاک و مستغلات کار کنند.

گزارش های ارزش یابی اطلاعات زیر را نگهداری می کنند

• همه اطلاعات مربوط به سند ملک
• محل ملک بر روی نقشه با مختصات
• عکسهای ملک
• قیمت های معادل آن
• تایید قیمت
• وضعیت فعلی بدهی ملک
• تصویبه تایید شده اداره کل ثبت زمین و کاداستر ترکیه

آنتالیا هومز از کارشناسان ارزیابی مستقل، تایید شده توسط هیات مدیره بازار سرمایه، بالاترین مقام اقتدار مالی و بانکی ترکیه استفاده می کند. اینجا بیشتر بخوانید.

 
اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به