تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

فروش املاک به اتباع خارجی در ترکیه رکورد زد

21.02.2019

در سال 2018 فروش املاک به اتباع خارجی در ترکیه به رکوردی جدید رسید، زیرا خریداران با ملیت های مختلف از نرخ تبادلی ارز، فرآیند خرید سریع و اضافه شدن انگیزه هایی مانند برنامه های کسب سریع شهروندی استفاده کردند.

چهل هزار ملک به بسیاری از شهروندان کشورهای مختلف در سراسر ترکیه، از جمله مقاصد محبوبی مانند استانبول، آنتالیا و بورسا فروخته شد. در نتیجه افزایش 78.4 درصدی فروش در سال جاری به ثبت رسید و شرکت های داخلی خوش بین هستند که این روند همچنان ادامه خواهد یافت.

آمارهای منتشر شده توسط ترک استات، پورتال رسمی آمار دولتی، نشان می دهد که فروش خانه به خارجیان در سال 2017 به 22234 واحد می رسد، در حالی که اطلاعات 2018 در املاک رقم شگفت انگیز 39.663 را نشان می دهد.

در حالی که هشت ماه اول سال 2018 شروع خوبی داشت، اما از ماه های ژوییه تا دسامبر، به خصوص در ماه سپتامبر، هنگامی که حکومت دولتی شرایط شهروندی ترکیه را از 1 میلیون دلار به 250.000 دلار کاهش داد، فروش سرعت گرفت.

استانبول، ترکیه

4 مکان محبوب فروش به اتباع خارجی در ترکیه

1: استانبول: میزبان پروژه های عظیم ترکیه

همانند سالهای گذشته، مقصد اصلی خرید ملک برای اتباع خارجی در ترکیه، استانبول بود. مناطق حومه ای توسعه یافته جدید مانند بیوکچکمجه و آوجبلار با قیمت هایی پایین تر از مرکز شهر بفروش می رسند و بسیاری از سرمایه گذاران نیز به دنبال خرید املاک و مستغلات در پروژه های پیشرفته عظیم استانبول مانند فرودگاه سوم و مسیر کانال برنامه ریزی شده، هستند.

آنتالیا، ترکیه

2: منطقه آنتالیا: استراحتگاه های شهری و ساحلی

منطقه مدیترانه ای آنتالیا در رتبه دوم قرار گرفته است. شهر توسط استراحتگاه های تعطیلاتی ساحلی احاطه شده که مجموعه گسترده ای از آپارتمان ها و ویلا های لوکس و ارزان قیمت را ارایه می دهند، اما مناطقی مانند آلانیا در حال رشد می باشند، زیرا شوراهای محلی به دنبال ارتقاء خود در داخل و خارج از کشورند.

سایر نقاط ارزنده در منطقه شامل بلک، مرکز گلف ترکیه و کالکان، مقصد ویلاهای لوکس هستند اما شهر به لطف دو ساحل لارا و کنییالتی که از بهترین ها در این کشور هستند، هنوز هم به عنوان یک ناحیه محبوب محسوب می شود.

بورسا، ترکیه

3: بورسا محبوب خریداران خلیج فارس

بورسا یک بار دیگر محبوبیت خود را به اتباع خاورمیانه نشان می دهد. این ناحیه دیرتر از سایرین به بازار توسعه مسکن ترکیه وارد شد، اما بخاطر قیمت های پایین و شباهت فرهنگی، خود را در بالای لیست خریداران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس قرار داده است.

بورسا در شمال غربی آناتولی واقع شده و چهارمین شهر بزرگ ترکیه است. در سال 2014، ساختمان های برجسته در مرکز و روستای جومالیکیزیک در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. برای خریداران املاک با هر دو سلیقه این منطقه بهترین است، زیرا کوه اسکی اولوداگ، بعنوان مقصدی محبوب تنها در یک ساعتی آن قرار دارد.

ترابزون، ترکیه

4: ترابزون: گوهر شمال شرق

ترابزون نیز در لیست ده مقصد برتر برای خرید ملک توسط اتباع خارجی قرار دارد. واقع شده در شمال شرقی ترکیه، مورد نظرملیت های خلیج فازس قرار دارد نه تنها به دلیل قیمت های عالی، بلکه به دلیل آنکه دروازه ورودی به کوه های کاکار و بعضی از مناظر زیبای تركیه است.

اماکنی مانند فلات آیدر و دریاچه اوزون گل برای آخر هفته ها عالی هستند، و غذاهای منطقه فلات قاره یکی از سالم ترین غذاها در جهان است. قیمت املاک برای فروش در ترابزون از حدود 150.000 لیر شروع می شود، که با توجه به نرخ تبادل ارزی امروز، موجب جذب بسیاری از خریداران با بودجه کم می شود.

در سال گذشته اتباع کشورهای خاورمیانه بیشترین املاک را خریدند و به دنبال آنها روس ها قرار دارند که به طور کلی مناطق مدیترانه ای را ترجیح می دهند. برای سال 2019، متخصصین صنعت انتظار دارند که فروش ملک به خارجیها در ترکیه به 50.000 واحد برسد. ار آنجا که سرمایه گذاران از انگیزه های فعلی استفاده می کنند، همچنین انتظار می رود تمایل به املاک تجاری افزایش یابد.

بیشتر بخوانید

کسب شهروندی توسط سرمایه گذاری در ترکیه: ما به بررسی برنامه سرمایه گذاری در املاک برای دریافت پاسپورت ترکیه می پردازیم، آنچه را که شامل می شود و مزایایی که به ارمغان می آورد. همچنین به دیگر برنامه های شهروندی مانند کارت فیروزه ای نگاهی می اندازیم.

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به