تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

چگونه ترکیه علیه کوید-19 مبارزه میکند؟

25.04.2020

چگونه ترکیه علیه کوید-19 مبارزه میکند؟

ترکیه ششمین کشور جذاب برای گردشگران خارجی در جهان است. زمانی که برای اولین بار این بیماری همه گیر در کشور های دیگر شیوع پیدا کرد. ترکیه با توجه به اقدامات احتیاطی صورت گرفته از جمله لغو پرواز ها از مناطق پر خطر، انبار دارو ها برای درمان و شروع به تولید مواد حفاظتی توانست این بیماری همه گیر را کاهش دهد.

اخیرا برنامه های مهمی در زمینه بهداشت اعمال شده است. در ترکیه دسترسی به خدمات بهداشتی برای همه توسط قانون اساسی تضمین میشود.

اجرای موفقیت آمیز برنامه های بهداشتی، در ترکیه اساسا در سال های اخیر به میزان قابل توجهی در مقایسه با سایر کشور های جهان مانند بسیاری از کشور های اروپایی توسعه یافته، ایالات متحده و چین تعداد واحد های مراقبت ویژه افزایش یافته است. همه این عوامل به ترکیه کمک کرده است تا در نبرد با شیوع این بحران گامی جلوتر باشد.

100.000 تعداد کل تختخواب مراقبت های ویژه برای اهالیتعداد گردشگران بین اللملی

خارجی بودن در ترکیه در هنگام ویروس کرونا

از سوی دیگر جهانی بودن خدمات بهداشتی به خارجی ها در ترکیه نیز اعمال میشود. به عنوان مثال، خارجی های که به دلیل بسته بودن پرواز ها از سوی کشور های خودشان مجبور به ماندن در ترکیه شده اند، به میزبانی وزارت بهداشت در خوابگاه های مختلف کشور به سرمیبرند. در این زمینه، یک هزار و هفتصد و چهار نفر الجزایری، اردنی و تونسی بر اثر بسته شدن فضای هوایی کشور های ساکن خود به دلیل بیماری همه گیر کوید-19 در دو خوابگاه در کارابک ترکیه، مستقر شدند. جمهوری ترکیه نیاز های اقامتی و غذایی این افراد را تا زمانی که به کشور های خود بازگردند را تامین و بطور رایگان برآورده میکند.

شرکت‌های هوایی در ترکیه، هم پروازهای خارجی و هم داخلی را تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام کرده بودند. با اطلاعات به روز شده ، شرکت هواپیمایی ترکیه اعلام کرد که کلیه پروازهای داخلی و پروازهای بین المللی تا 28 ماه مه سال 2020 متوقف شده است و انتظار می‌رود که پروازها دوباره از این تاریخ ها بازگشایی خواهند شد. 

درمان کوید-19 در ترکیه رایگان است

بر اساس تصمیمی که در روزنامه رسمی در تاریخ 14.04.2020 منتشر شده است، بدون در نظر گرفتن اینكه آیا آنها دارای بیمه درمانی هستند یا خیر، هر کسی که کوید-19 داشته باشد، معالجه آن بصورت رایگان انجام می شود.

براساس تصمیمات منتشر شده، همه می توانند از تجهیزات حفاظتی برای محافظت از بیماری ها بهرمند شوند، که توسط وزارت بهداشت تامین خواهد شد. در این زمینه، همه می توانند از تست ها و کیت های مورد استفاده در تشخیص بیماری، و دارو های آماده شده به طورمرکزی برای استفاده در درمان بهرمند شوند. این تصمیم از اول مارس 2020 بکاربرده شده است.

از آنجا که سازمان بهداشت جهانی (WHO) شیوع این بیماری را اعلام کرده است، کارکنان بهداشت در اکثر کشورها، با شدت زیاد و فداکاری عالی در بیمارستان ها و کلینیک ها کار میکنند، در حالی که فقط تست ها در اغلب کشور ها رایگان است، ترکیه با امضای کل فرآیند درمان رایگان برای همه، چه آن ها دارای بیمه درمانی هستند یا خیر گام مهمی را برداشته است.

حتی خارجیانی که در ترکیه زندگی می کنند به درخواست خاصی نیاز ندارد، آن ها میتوانند از درمان رایگان در مبارزه با کوید19- بهره مند شوند.

ترکیه همچنین کمک های پزشکی و مواد حفاظتی را به 34 کشور که در آن‌ها موارد کوید19- به شدت دیده می‌شوند ارائه کرده‌است. مانند ایتالیا، اسپانیا و ایالات‌متحده.

آیا در ترکیه مقررات منع رفت و آمد وجود دارد؟

آیا در ترکیه مقررات منع رفت و آمد وجود دارد؟

یکی از موضوعاتی که بیشتر در ترکیه مورد توجه قرار گرفته است، مقرارت منع رفت و آمد است. در حال حاضر مقررات منع رفت و آمد درترکیه تنها برای افراد زیر 20 سال و بالاتر از 65 اعلام شده است. دولت از افراد بین این سنین درخواست کرده است که آن ها تا اینکه مجبور نشوند، خانه های خود را ترک نکنند. علاوه بر این، مقررات حمل مسافرین با نیمی از ظرفیت بر روی کلیه وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی ارائه شده است.

سفر های درون شهری تنها می تواند با مجوز انجام شود. بخش های دولتی و خصوصی ساعات کاری انعطاف پذیر، با حداقل افراد را تامین میکند. اماکن اجتماعی عمومی مانند رستوران ها، کافه ها، بار ها و کلوپ های شبانه به طور موقت بسته شده اند. مردم به فاصله اجتماعی در زندگی روزمره خود توجه می‌کنند و استفاده از ماسک اجباری است. برای این منظور، دولت شروع به توزیع رایگان ماسک‌های صورت کرده‌است.

مدارس از 16 مارس در تعطیلات به سر میبرند و انتظار میرود که تا اول ژوئن درتعطیل باشند. در این زمینه، تضمین شده‌است که آموزش بدون وقفه با پخش برنامه‌های انجام‌شده از طریق کانال‌های دولتی در حوزه آموزش از راه دور ادامه میابد. با درس‌های خصوصی که هر روز در مدارس خصوصی برگزار می‌شود، دانش آموزان باید به طور کامل برنامه درسی ارایه شده را دنبال کنند.

با توجه به آخرین اخبار، ترکیه همچنین در ماه های آوریل و می بدون ایجاد مانع از فعالیت های کشاورزی، بهداشت، خدمات غذایی و تولید مواد اولیه مقررات منع رفت و آمد را در 30 آستان بزرگ و آستان شمالی ذونگلدک در روز های اخیر هفته ادامه می دهد. فخرالدین کوجا وزیر بهداشت، گفت که پس از ماه رمضان، ترکیه قادر خواهد بود یک نفس آسوده بکشد و آنها قصد دارند که فرآیند عادی سازی را در 28 ماه می آغاز کنند.

رسانه های خارجی در مورد داستان موفقیت ترکیه چه فکر می کنند؟

تلویزیون آلمانی، Die Welt (دی ولت) پیشنهاد کرد ‍‍"تعطیلات به ترکیه بروید" در مقابل کروناویروس موفق است. دی ولت پیشنهاد کرد که شهروندان آلمانی برای تعطیلات تابستانی به ترکیه بروند. با تاکید بر اینکه ترکیه گام های مثبتی در مبارزه با کروناویروس برداشته است، ولت اظهار داشت انتظار میرود که ترکیه دراین فصل نیز ترجیح داده شود.

در بیشتر منابع خبری عینی، ترکیه با داشتن یک داستان موفق در نبرد با کرونا را نوشته است. شما میتوانید برخی از نمونه ها را از اخبار رسانه های خارجی بخوانید و تماشا کنید. ما میبینیم که "ترکیه به عنوان یک بازیگر کلیدی در مبارزه با کوید-19 ظاهر میشود".

علاوه بر این شما میتوانید اخبار سی ان ان را در مورد "داخل یکی از شلوغ ترین واحد های مراقبت ویژه از ترکیه" را از ویدیو در سمت راست را تماشا کنید.

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به