تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

چگونه جشنواره فیلم آنتالیا این شهر را به یک مرکز سینمای جهانی تبدیل خواهد کرد

9.08.2017

جشنواره سالیانه فیلم آنتالیا در حال حاضر معتبرترین جشنواره از این نوع در ترکیه است، اما با توجه به برنامه های آتی آن، این فستیوال را با جشنواره معروفی مانند ساندنس آمریکا مقایسه می کنند. با آغاز آن از سال 1963، سازماندهندگان این جشنواره در حال اجرای تغییرات فراوانی هستند و مشخصه های کلیدی بسیاری را به آن افزوده اند تا به چشم انداز خود برای قرار دادن آنتالیا به عنوان یک مرکز جهانی فیلم حرفه ای تحقق بخشند.

این تنظیمات و تغییرات برای این پروژه بلند پروازانه مناسب است. آنتالیا در حال حاضر تمام موارد ضروری را برای مشهور شدن به عنوان یک مکان برگزیده و پر زرق و برق با خلاقیت هنری دارا است. بلوارهای دارای درخت نخل، میزبان برخی از لوکس ترین هتل های ترکیه هستند و منطقه بلک که مترادف با زمین های گلف حرفه ای است، میزبان بازیکنان کلیدی این رشته مانند تایگر وودز و همچنین محل سرگرمی باراک اوباما در زمان میزبانی اجلاس جی 20 در سال 2015 در آنتالیا بوده است.

در حال حاضر آنتالیا دومین مقصد توریستی محبوب کشور است و موقعیت ورزشهای آبی آن، آنتالیا را به بهترین مکان برای ورزشهای رودخانه ای در ترکیه تبدیل کرده است. در واقع، ستاره های مشهور فیلم، آنتالیا را خانه خود ساخته اند که آن را به هالیوود ترکیه تبدیل می کند.

آنتالیا یک شهر سینمایی می شود

جشنواره فیلم آنتالیا از حمایت مستمر و کامل شهردار مندرس تورل برخوردار است که در جشنواره سال 2016 اعلام کرد هدف او تبدیل آنتالیا به "شهر سینما " است. اگر همه چیز بر اساس برنامه پیش برود، تا سال 2019، یک مجموعه استودیویی توسط همان تیمی که استودیوهای جهانی در لس آنجلس را مدیریت می کنند، اجرا خواهد شد. سازندگان بین المللی فیلمها تخفیف ها و مدارکی را دریافت خواهند کرد که می توانند از مزایای آن برای استفاده از برنامه های اقامتی استفاده کنند. مندرورس تورل افزود که این چشم اندازی عالی برای سراسر آنتالیا است و مزایای آن نه تنها به ارمغان آوردن فیلمهای بین المللی به آنتالیا است بلکه این پروژه فرصتی عالی برای نمایش فیلمهای ترکیه در سطح جهانی خواهد بود. چشم انداز وی برای تبدیل آنتالیا به یک شهر سینمایی، از پشتیبانی کامل دولت ترکیه برخوردار است که از سال 2004 تاکنون قویا از صنعت سینمایی و فیلمهای ترکیه حمایت می کند.

پنجاه و چهارمین فستیوال بین المللی فیلم پرتقال طلایی آنتالیا

مایک داونی، تولید کننده مشهور سینما به تیم پیوست

در جولای 2017، جشنواره فیلم آنتالیا، علاقه بسیاری از متخصصان فیلم را با خبر مهم پیوستن مایک داونی، یکی از تولیدکنندگان برجسته فیلمسازی در اروپا، به عنوان مدیر هنری جشنواره به خود جلب کرد. داونی بیش از 60 فیلم تولید کرده است و همچنین در بیش از 20 جشنواره بین المللی فیلم قضاوت کرده است. تجربه او در صنعت فیلم سازی جهانی برای برگزارکنندگان جشنواره فیلم آنتالیا که میخواهند نام خود را در سراسر جهان بعنوان یک فستیوال معتبر مطرح کنند، ارزشمند است. همچنین نفرجدید میرساد پوریواترا، مدیرجشنواره فیلم سارایوو است که به عنوان مشاور استراتژیک جشنواره انتخاب شده است. پنجاه و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا از بیست و یکم اکتبر، درهای خود را بر روی دوستداران سینما خواهد گشود و نمایش فیلمهای سینمایی مطرح یک هفته کامل طول خواهد کشید. به خودتان لطف کنید و از این جشنواره فیلم دیدن نمایید.

شبکه ی شهرهای خلاق یونسکو

برای تایید بیشتر به عنوان یكی از بهترین برندهای خلاق، آنتالیا در سال 2017 از یونسسكو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل) درخواست پیوستن به بخش فیلم شبکه شهرهای خلاق را داده است.

تا کنون، تنها مکان در ترکیه در این شبکه، قاضیان تپه به عنوان یک مرکزتخصصی آشپزی بوده است که به لطف مشارکت آنها در صنایع غذایی ترکیه و تحت نام مرکز فرهنگی برای غذاهای دارای تاریخ هزار ساله صورت گرفته است.

آنتالیا قصد دارد به شبکه فیلم یونسکو بپیوندد و اگر این امر تایید شود، صدور گواهینامه به آنتالیا برای کسب چشم اندازش به عنوان یک شهرسینمای جهانی کمک خواهد کرد تا به طور قابل توجهی در صنعت فیلم جهانی مشارکت نماید.

اخبار املاک19.09.2020
شما فقط با یک کلیک می توانید ملکی را با ارز رمزنگاری شده خریداری کنید
20.08.2020
سبک های معماری خانه در ترکیه
11.08.2020
اولین نشریه کاوش املاک و مستغلات ترکیه منتشر شد!
27.07.2020
بهترین مکان ها برای خرید یک خانه تعطیلاتی در منطقه مدیترانه ای
16.07.2020
زمان مناسبی برای خرید ملک در ترکیه است
14.07.2020
ترجیحات جدید در بازار املاک ترکیه پس از کوید-19
4.07.2020
خرید ماشین و مسافرت به ترکیه
26.06.2020
از املاک آنتالیا هومز به املاک و مستغلات تکچه اورسیز
خواندن همه خبرها
بالا
برو به