تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

مدارس بین المللی و آموزش و پرورش در ترکیه

19.04.2018

والدین بچه های دوره های ابتدایی و متوسطه همانند دانشجویانی که به دنبال پیدا کردن مدارس و دانشگاههای بین المللی در ترکیه هستند، هنگامیکه با انتخاب گسترده ای از امکانات روبه رو میشوند، شگفت زده خواهند شد به ویژه اگر قصد اقامت در یکی از شهرهای بزرگ مانند استانبول را داشته باشند.

دانش آموزان مهاجر، اغلب بطور مستقیم در مدارس بین المللی ثبت نام می کنند، زیرا آنها با سایر دانش آموزان دارای موضوع مشترکی هستند و از آنجایی که برنامه درسی آنها با دیگر مدارس بین المللی در سراسر جهان برابر است، انتقال یادگیری دانش آموزان آسان و راحت میباشد

اگر چه زبان انگلیسی در بسیاری از مدارس زبان اصلی است، اما موسسات دیگر هم بسیاری از زبانها را آموزش می دهند، بنابراین پس زمینه و سابقه دانش آموزان را پوشش می دهند.

روشن ترین تفاوت برای کسی که در پی مدرسه بین المللی است، تفاوت قیمت در مقایسه با مدارس دولتی است. مزایای آن بسیار زیاد است. که شامل فعالیت های اضافی، کلاس های کوچکتر و سطح بالایی از یادگیری میباشد.

هنگام انتخاب مدرسه، اعتبار جهانی بسیار مهم است و این مورد به طور گسترده ای مورد توجه قرار می گیرد.

مدارس بین المللی و آموزش و پرورش در ترکیه

مدارس با مدرک بین المللی در ترکیه

اعتباربخشی به مدرک بین المللی، بر اساس یک مدل خاص تدریس و آموزش بنا شده است. هدف این برنامه ها ...

• کودکان را تشویق میکند تا به طور مستقل فکر کنند
• مسول آموزش خود باشند
• یادگیری زبان های دیگر به منظور شناخت بیشتر فرهنگها
• اخذ گواهینامه ای که دسترسی آنها به بهترین دانشگاه های جهان را امکان پذیر خواهد کرد

مدرک مدل IB بر اساس ویژگی های عاطفی، اجتماعی و علمی بنا شده است. به آنها اجازه می دهد که هویت فرهنگی خود و همچنین نظرات شخصیشان را کشف کرده و شکل دهند، آنها در چهار رده سنی برنامه دارند.

• کودکان 3 تا 12 ساله: سالهای ابتدایی (PYP)
• دانش آموزان 11 تا 16 ساله: سال های میانی (MYP)
• دانش آموزان 16 تا 19 ساله: دیپلم (DP) و حرفه ای و شغلی (CP)

در حال حاضر 67 مدارس با مدرک بین المللی در ترکیه وجود دارد که به زبانهای انگلیسی، آلمانی، ترکی و سایر زبان ها تدریس می کنند. در اینجا میتوانید مدارس IB را پیدا کنید - http://www.ibo.org/programmes/find-an-ib-school

مدارس CIS در ترکیه

شورای غیرانتفاعی مدارس بین المللی یک سازمان جهانی است که متعهد به تحصیلات دوره ابتدایی و متوسطه است. ماموریت آنها این است که به دانش آموزان مهارت و توانایی لازم را آموزش دهند تا آنها را تبدیل به یک شهروند جهانی با درک فرهنگی بین المللی کند.

تمرکز بر شهروندی جهانی، بعنوان مهارتهای زندگی دانش اموزان را به تحقیق، بحث و کار بر روی مسایل شخصی، موضوعات داخلی و جهانی تشویق می کند و همچنین احترام به تنوع در جوامع را به آنها می آموزد..

CIS اعتبار دیگری هم دارد تا یادگیری زبان دوم را تشویق می کنند. آنها همچنین از پیگیری شیوه زندگی پایدار حمایت می کنند. آنها در حال حاضر، 733 مدرسه در سرتاسر جهان دارند و نقل و انتقال دانش آموزان در سراسر جهان را آسانتر کرده است.

از این تعداد، 27 مدرسه در ترکیه قرار گرفته است. در استانبول 15 مدرسه، یک مدرسه در بورسا، سه مدرسه در آنکارا، پنج مدرسه در ازمیر، سه مدرسه در آدانا. (اطلاعات بیشتر را در اینجا پیدا کنید - https://www.cois.org)

مدارس بین المللی و آموزش و پرورش در ترکیه

مدارس شناخته شده بین المللی در ترکیه

مدارس بین المللی در استانبول

1. مدرسه بین المللی سفیر، باغجیلار

این مدرسه معروف ترین مدرسه برای شهروندان عرب است. مدرسه بین المللی سفیر برنامه خود را بر اساس استانداردهای آمریکایی ارایه می دهد. آنها موضوعات اسلامی را به زبان عربی و انگلیسی تدریس می کنند. همچنین، آنها سه زبان را برای دانش آموزان در نظر گرفته اند؛ انگلیسی، عربی و ترکی. از طریق بزرگراه تی ای ام به آسانی به باهچهشهیر و بویوکچمجه به آن دسترسی دارند.

2. مدرسه بین المللی الفایض، باغجیلار

مدرسه بین المللی (Kazanım Uluslararası Okulları in Turkish) در جولای 2015 تاسیس شد و اولین مدرسه عرب در استانبول ترکیه است که اعتبارنامه خود را از وزارت آموزش و پرورش ترکیه دریافت کرد. این مدرسه از بیش از 24 ملیت دانش آموزان دارد. زبان آموزش آن انگلیسی و عربی است. این مدرسه معروف ترین مدرسه برای شهروندان عرب است.

3. دانشکده جامعه بین المللی استانبول، بیوکچکمجه

یکی از مهمترین مدارس بین المللی در استانبول است. فقط شهروندان خارجی در این مدرسه تحصیل می کنند. زبان آموزش فقط انگلیسی است. IICS دارای 2 محوطه دانشگاهی میباشد: کمپ حیسار در نزدیکی بوسفروس در روملی حیسار برای کودکان 3-9 ساله و کمپ مرمره، مشرف به دریاچه بیوکچکمجه برای کودکان 3 تا 18 ساله.

4. مدارس خصوصی الکو، بیوکچکمجه

مدارس خصوصی الکو (Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı in Turkish) در سال 1996 در بیوکچکمجه تاسیس شد. این مدرسه آلمانی، استانبول است. آلمانی زبان اصلی آموزشی است. آنها همچنین به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند.

5. مدرسه های بین المللی مف، باهچهشهیر

مدرسه بین المللی MEF یک دبستان بین المللی ترکیبی تا گرید 12 است. این مدرسه از بیش از 57 ملیت دانش آموزان دارد. همچنین 74 عضو هیات علمی آن از 17 کشور هستند. مدرسه مرکزی در بالای تپه های اورتاکوی قرار دارد. این مدرسه دارای امکانات چند منظوره در 40 هکتار مساحت است. زبان آموزش ترکی و انگلیسی میباشد. آنها همچنین درسهای فرانسوی و اسپانیایی نیز ارایه می دهند. همچنین شعبه های آن در منطقه بشکیتاش و باهچهشهیر نیز وجود دارد.

6. آکادمی کانادایی مانارا، باهچهشهیر

آکادمی کانادایی مانارا یک شاخه رسمی از Olive Grove school انتاریوی کانادا است. این مدرسه محیطی عالی و مطمین را برای یادگیری و توسعه زبان عربی و انگلیسی به عنوان زبان اول به دانش آموزان خود ارایه می دهد. آنها برای هر دو زبان لیبیایی و کانادایی معتیر هستند. این مدرسه در باهچهشهیر واقع شده است.

مدارس بین المللی و آموزش و پرورش در ترکیه

7. مدرسه بریتانیایی تارابیا (TBS)، سارییر

TBS در ترکیه بدلیل ترکیب برنامه درسی ملی ترکیه و برنامه درسی ملی بریتانیا پیشگام است. تمام موضوعات، به جز زبان ترکی و درس های فرهنگی، به زبان انگلیسی تدریس می شود. در مدارس بریتانیایی تارابیا، کلاس ها برای حداکثر 15 دانش آموز تشکیل می شود. این مدرسه دارای 4 محوطه دانشگاهی است: کمپ تارابیا، کمپ ینی کوی، کمپ جنگلکوی و کمپ زبان ایتالیایی.

8. مدرسه بین المللی بریتانیا، سارییر

این مدرسه یکی از مراکز آموزش عالی خصوصی در ترکیه با شهرتی قابل توجه است. پردیس آنها در منطقه زکریاکوی در سارییر واقع شده است که یک برنامه درسی انگلیسی اصلاح شده را ارایه می دهند. آنها به زبانهای آلمان، اسپانیایی و فرانسوی نیز آموزش می دهند.

9. دبیرستان فرانسوی Sainte-Pulchérie در بی اوغلو

Sainte Pulchérie در بی اغلو و نزدیک به خیابان تکسیم و مرکز فرهنگی فرانسه واقع شده است. تیم آموزشی متشکل از 50 مدرس (63 درصد از آنها فرانسوی زبان و 40 درصد ملیت فرانسوی دارند). تدریس به 3 زبان (فرانسوی، ترکی و انگلیسی) میباشد. همچنین به دانشجویان این شانس را میدهد تا تحصیلات خود را در هر دانشگاهی در ترکیه و در خارج از کشور ادامه دهند.

10. مدرسه روسی بین المللی پوشکین در سلطان قاضی

این مدرسه بین المللی روسی در منطقه سلطان قاضی واقع شده است. هدف اصلی این مدرسه امروزه مربوط به - حفظ زبان روسی، فرهنگ، اشراف به میراث تاریخ روسیه بزرگ، ادبیات، موسیقی و سایر زمینه های دانش و هنر در میان بچه های روسی زبان که در خارج از کشور زندگی می کنند، می باشد. با درک اینکه مطالعه زبان ترکی برای کودکان ساکن ترکیه لازم و ضروری است، برنامه آموزشی برای حداکثر تلاش جهت مطالعه با کیفیت زبان ترکی در کنار روسی و انگلیسی تنظیم می شود.

11. دبیرستان Notre-Dame de Sion فرانسوی در شیشلی

دبیرستان Notre-Dame de Sion در استانبول یک دبیرستان خصوصی فرانسوی واقع در حربیه، محله شیشلی است. این دبیرستان در سال 1856 تاسیس شد. برنامه درسی کاربردی برنامه درسی عمومی مدارس فرانسه است. آموزش به دو زبان ترکی و فرانسوی انجام می شود. انگلیسی به عنوان دومین زبان خارجی تدریس می شود.

12. مدرسه بین المللی استانبول، اوسکودار

این مدرسه در منطقه سرسبز چاملیکا، در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است. این مدرسه دارای دانش آموزانی با بیش از 40 ملیت است. زبان آموزش آن انگلیسی است.

مدارس بین المللی در بورسا

1. کالج TED

کالج TED در بورسا از سال 2006 افتتاح شده است و دارای اعتبارنامه میباشد. تدریس به زبان انگلیسی، ترکی و آلمانی است، دارای مهد کودک، ابتدایی و دبیرستان میباشد. این کالج دارای عضویت بین المللی مانند IBO (مدارس دارای مدرک بین المللی)، CIS (شورای مدارس بین المللی)، ECIS (شورای اروپایی مدرسه های بین المللی) و مدارس محیط زیست است.

2. مدارس خصوصی Emine Örnek

مدارس امین اورنک (ابتدایی، دبیرستان) در سال 1998 در بادملی تاسیس شد. این مدرسه بیش از یک آموزش زبان خارجی را آموزش می دهد. این سازمان دارای عضویت بین المللی مانند شورای مدارس بین المللی CIS (شورای مدارس بین المللی)، ECIS (شورای اروپایی مدرسه بین المللی) میباشد.

مدارس بین المللی و آموزش و پرورش در ترکیه

مدارس بین المللی در آنتالیا

1. ICCA (مدرسه عمومی بین المللی در آنتالیا)

هر کسی که قصد زندگی در آنتالیا را دارد، گزینه های زیادی در پیش رو خواهد داشت اما ICCA (کالج جامعه بین المللی آنتالیا) مشهور ترین است. آنها آموزش را به زبان انگلیسی و ترکی، برای دوره های پیش دبستانی، ابتدایی و پیش از دبیرستان، در مدارس دو منطقه ارایه می کنند. این مدرسه شیوه آموزشی خوب و موفق برای کودکان بین 3 تا 14 سال دارد.

2. کالج TED

کالج TED در آنتالیا در سال 2006 به عنوان مدرسه ابتدایی تاسیس شد. تدریس به زبان انگلیسی، ترکی و آلمانی میباشد، دارای مهد کودک، دوره های ابتدایی و دبیرستان است. این کالج دارای عضویت بین المللی مانند IBO (دانشکده های بین المللی مدرک کارشناسی)، CIS (شورای مدارس بین المللی)، ECIS (شورای اروپایی مدرسه های بین المللی) و مدارس محیط زیست است.

2. مدارس ISTEK آنتالیا

مدارس ISTEK در سال 2008 تاسیس شد. این مدرسه دارای آموزش به زبانهای ترکی، انگلیسی و آلمانی است. دروس انگلیسی توسط معلمان ترک و معلمانی که زبان مادریشان انگلیسی است، ارایه میشود. آموزش توسط یک معلم انگلیسی هماهنگ می شود.

مقالات ما برای اطلاعات بیشتر در مورد کار و زندگی در ترکیه، مفید خواهند بود. همچنین میتوانید، همین امروز از طریق ایمیل، تلفن و یا با مراجعه به دفاتر ما، با نمایندگان مستقر در مورد خرید ملک در ترکیه گفتگو کنید.

اخبار املاک18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
13.04.2021
روشهای تقلبی شهروندی ترکیه شناسایی شد
1.04.2021
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآور: مسکن دانشجویی یونیوا
خواندن همه خبرها
بالا
برو به