تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

آیا خرید ملک در ترکیه امن است؟

2.02.2013

ترکیه در طول 10 سال گذشته تبدیل به محلی شده است که خارجی ها بطور روز افزونی آنجا را برای خرید ملک انتخاب میکنند. درابتدا عجله برای خرید بدلیل قیمت فوق العاده ارزان آن نسبت به اکثرکشورهای اروپایی بود. هنوز هم پیشنهادات قیمتی خوب فراوانی یافت می شوند و البته آب و هوا و سبک زندگی در اینجا نیز یکی از جاذبه های بزرگ آن است.

Is it Safe to Purchase Property in Turkey?در طول این زمان، به ویژه در سال های اولیه رونق، داستانهایی ترسناک ازخرید مردم و یا دست نیافتن به آنچه که آنها فکر می کردند، خریده اند و یا کشف اینکه صاحب ملک، آنرا به بیش از یک خریدار فروخته بود و یا حتی مردمی که فقط کاغذ پاره ای بدست آورده اند و نتواستند به آن چیزی که به اصطلاح "سرمایه گذاری" کردند دست یابند، وجود داشت.

اگر چه اکثریت قریب به اتفاق خریدها بخوبی پیش رفت و اکثر شاناز سرمایه گذاری خود بسیار خوشحال بودند اما موارد نادری است که در آن همه چیز مطابق برنامه پیش نرفت و در انجمن های اجتماعی و اینترنتی و غیره می تواند منجر به شهرت بد برای آژانسهای املاک ترکیه گردد.

خوشبختانه، با افزایش سرمایه گذاری، دولت به برقراری نظم و کنترل های سختگیرانه و مجازات در محلهایی که پتانسیل کلاهبرداری درآنها وجود دارد برای جلوگیری ازمقبون شدن بازرگانان کمک کرده است و در طول زمان این مشکلات بسیارکمتر شده و یا ریشه کن شده است.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید همه چیز را برای دریافت خوشی و یا خرید ملک اینجا فدا کنید. راه کارهای انجام صحیح امور به شما ارایه میشود تا خرید ملک در ترکیه بسیار امن باشد.

راه امن برای خرید ملک

اولین چیزی که شما باید انجام دهید پیدا کردن یک وکیل معتبر است. بعضی از مردم می گویند که برای خرید در اینجا چنین چیزی نیاز نیست و شما فقط می توانید با استفاده از آژانش، مدارک لازم را انجام دهید اما داشتن پوشش اضافی از یک وکیل مستقل امنیت خاطر را برای خریدار در هنگام خرید ملک در خارج از کشور فراهم میکند.

بنگاه می تواند با وکیل پیش نویس قرارداد را انجام دهد و خریدارمی داند که آنها شخصی را ازطرف خود برای انجام امور دارند. آژانس املاک خدمات دیگر را ارایه می دهد که برای یک خارجی در یک کشور جدید ارزشمند است، از جمله کمک برای اخذ شماره مالیاتی، حساب بانکی، درخواست اجازه اقامت، اتصالات آب و برق، بیمه ودر صورت لزوم حتی مبلمان شما.
با وجودی که عامل املاک باید عنوان اسناد را پیش از تبلیغ آن چک کند تا اطمینان لازم در خصوص اینکه مدعی ملک صاحب واقعی آن است حاصل شود، وکیل بررسیهای لازم را از طرف شما انجام میدهد تا نسبت به اسناد مطمین شوید. آنها همچنین باید ملک را از نظر وثیقه ملک برای هرنوع وام و یا بدهی ملک که پس از خرید شما می توانید مسوول آن باشید را بررسی کنند.

هنگامی که یک تبعه ترکیه می خواهد در ترکیه خانه ای بخرد آنها می توانند درطی یک یا دو روز سند را داشته باشند ولی خارجی ها نیاز به کسب اجازه از ارتش دارند. دلیل آن این است که خارجی ها مجاز به خرید در نزدیکی هیچکدام از پایگاه های نظامی نیستند. در گذشته این پروسه بدلیل درخواست از آنکارا بین 3 ماه تا یک سال طول میکشید اما در سال 2012 بعد از تغییرات گسترده، همه چیز در حال حاضر در سطح محلی انجام می شود که حدود 4 هفته طول می کشد.

به طور معمول، شما می توانید مقداری پول پیشاپیش بپردازید وبالانس را هنگام دریافت سند(تاپو) بپردازید. در گذشته با توجه به مدت زمان خریدار اگر منتظر دریافت سند(تاپو) بود میبایست 90درصد، ازمبلغ را پرداخت کند. در حال حاضرشما ممکن است مبلغ کمتری را بپردازید که باعث آرامش فکری شما میشود. این موردهم باید با شما و عامل املاک و وکیل به مذاکره گذاشته شود تا قرارداد بطور صحیح نوشته شود.

همچنین شما ممکن است از استاندارد ساختمان در ترکیه متعجب شوید. خب، پس از زلزله بزرگ در استانبول همه ساختمانهای جدید باید استانداردهای خاص را رعایت کنند و این مساله بسیار جدی گرفته میشود. سازندگانی که منطبق با استاندارد نباشند تا 5 سال زندانی خواهند شد و دوباره به دلیل افزایش خرید توسط خارجی ها، شرکت ها استانداردهای ساخت خود را در راستای جلب رضایت مشتریان بالا میبرند.

املاک را از گارسون، فروشنده جواهرات، و غیره نخرید.

شما باید با تحقیقات خود از قابل اطمینان بودن بنگاه خود مطمین شوید که آنها معتبرند. چه مدت در این کسب و کار بوده است، آیا کسی را میشناسید که از طریق آنها خرید کرده باشد و شما دفترو محل کارشان را دیده باشید. از یک پیشخدمت و یا کس دیگری خرید نکنید.

و همچنین، شما باید یک وکیل محلی مستقل که می توانند به زبان شما به خوبی صحبت کند و یا حداقل کسی که به خوبی قادر به ارتباط با شما باشد را پیدا کنید اگر بعنوان مثال شما بتوانید به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم صحبت کنید. این مهم است که شما هیچ گونه سوتفاهمی نخواهیدداشت.

اگر شما این کارها را انجام دهید، پس از آن خرید ملک در ترکیه به عنوان کشوری که دارای استانداردهای حرفه ای است امن خواهد بود.

اخبار املاک13.04.2021
روشهای تقلبی شهروندی ترکیه شناسایی شد
1.04.2021
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآور: مسکن دانشجویی یونیوا
3.03.2021
اسپانیا هومز حالا با چهره جدید خود آنلاین است!
16.02.2021
سرمایه گذاران خارجی می خواهند املاک خود را در ترکیه حفظ کنند!
4.02.2021
بیت کوین به اوج خود رسید، سود حاصل در املاک و مستغلات
11.11.2020
با مشارکت دانشمندان ترک در آلمان واکسن کوید-19 آماده است
19.09.2020
شما فقط با یک کلیک می توانید ملکی را با ارز رمزنگاری شده خریداری کنید
20.08.2020
سبک های معماری خانه در ترکیه
خواندن همه خبرها
بالا
برو به