تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

خارجی ها مالیات بر ارزش افزوده هنگام خرید ملک نخواهند پرداخت

25.02.2017

به روز رسانی: قانون پیشنهادی در اول آوریل ۲۰۱۷ به اجرا درآمد.

حذف مالیات بر ارزش افزوده سرمایه گذاران بین المللی املاک را جذب می کند

پارلمان ترکیه قانون تطبیقی را تایید کرده که معافیت 18 درصدی از مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را برای خارجیان سرمایه گذار در املاک و مستغلات ترکیه فراهم می کند. این قانون توسط مجلس در تاریخ 23 فوریه به تصویب رسید. این قانون برای اتباع ترکی که بیش از شش ماه در خارج از ترکیه زندگی یا کار می کنند، نیز معتبر است. اتباع خارجی برای اولین خانه و یا دفتر خود در ترکیه مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نمی کنند. تنها یک شرط برای آنها وجود دارد. آنها باید پرداخت خود را به ارز خارجی انجام دهند و حداقل یک سال پس از خرید، ملک خود را نفروشند. همچنین براساس فرمان جدید در روزنامه رسمی 12 ژانویه، ترکیه به خارجیانی که حداقل 1 میلیون دلار املاک و مستغلات بخرند و حداقل سه سال آن را حفظ کنند، شهروندی خواهد داد. بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی موسسه آمار ترکیه (TUIK)، فروش ملک در ترکیه 12.8 درصد در اولین ماه سال 2017 در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است. افزایش فروش املاک و مستغلات خارجی در ترکیه بدلیل تخفیف مالیات بر ارزش افزوده برای اتباع خارجی،هدف گذاری شده است.

تخفیف مالیات بر ارزش افزوده در املاک و مستغلات در ترکیه

فروش املاک و مستغلات در ترکیه که با زیبایی های طبیعی و امکانات زندگی برای اتباع خارجی، مرکز جاذبه است هر ساله در حال افزایش است. تعداد اتباع خارجی که به ترکیه و زندگی در اینجا علاقه مند هستند روز به روز در حال افزایش است. فروش املاک و مستغلات به شهروندان ترکیه نیز در سالهای اخیر بطور قابل توجهی افزایش یافته است. تقاضا برای املاک و مستغلات جدید و معتبر مورد توجه دولت قرار گرفته است.

تنظیم مالیات بر ارزش افزوده در املاک و مستغلات با تصمیم شورای ملی هیات وزیران ترکیه گرفته شده است. تصمیم بر این شد که ارزش افزوده برای پروژه های ساختمانی که بین 1 ژانویه 2013 و 31 دسامبر 2016 ساخته شده اند درخواست 8 درصدی در نظرگرفته شود. این مطلب برای خانه هایی که مالیات هر متر مربع آنها بین 500 تا 1.000 لیر است معتبر خواهد بود. در این حوزه، نرخ مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای تاریخ تحویل خانه ها است و برای خانه هایی با مالیات 1.000 لیر بر هر متر مربع و بیشتر، درخواست 18 درصدی در نظرگرفته خواهد شد.

در پروژه های مسکونی که مجوز ساخت و ساز را بعد از 1 ژانویه 2017 دریافت کنند و در هر متر مربع ارزش مالیاتی بین 1.000 تا 2.000 لیر دارند، نرخ مالیات بر ارزش افزوده 8 درصد خواهد بود. برای خانه های که ارزش مالیاتی بیش از 2.000 لیر در هر متر مربع دارند مالیات بر ارزش افزوده 18 درصد خواهد بود. با تصمیمات جدید در ماه سپتامبر، مالیات بر ارزش افزوده برای خانه های 18 درصدی، تا پایان ماه مارس 8 درصد در نظر گرفته می شود. این دوره تا سپتامبر 2017 تمدید شد. با این آرایش جدید، شهروندان ترکیه که در انتظار خانه دارشدن هستند، هنگام خرید املاک انتظار تخفیف جدی دارند.

هنگام خرید املاک اتباع خارجی مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نمی کنند

برای اتباع خارجی سرمایه گذاری در کشور ما و دریافت شهروندی آسان تر است. خارجیان که از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در املاک معاف هستند، هنگام خرید در ترکیه تخفیف های بزرگی خواهند داشت. به عنوان یک حقیقت مشخص، اتباع خارجی که 1.000.000 دلار سرمایه گذاری کنند، می توانند شهروندی ترکیه را بلافاصله دریافت کنند. خارجیانی که خرید املاک و مستغلات کمتر از 1.000.000 دلار خرید کنند، ممکن است اجازه اقامت 1 ساله بدست آورند و بعد از 5 سال زندگی دایم در ترکیه، درخواست شهروندی نمایند.
سرمایه گذاران خارجی در هنگام خرید مسکن و بیزنس مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نخواهند کرد.اگز یک تبعه خارجی 1.000.000 دلار سرمایه گذاری کند، می تواند شهروندی ترکیه را بدست آورد. در حال حاضر شرایط جدید معرفی شده، سرمایه گذاری را آسان تر می کند. بازخورد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت منعکس خواهد شد. تحت این شرایط، دریافت کننده به طور مستقیم از این امر بهره مند میشود.

خارجی ها مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نمی در حالی که خرید یک ملک

در هفته گذشته، یک شهروند خارجی که 1.000.000 دلار در سرمایه گذاری کرده بود تابعیت ترکیه را بدست آورد. با تصمیم جدید شورای وزیران اتباع خارجی هنگام خرید املاک و مستغلات در ترکیه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. این مطلب برای خارجیانی که به طور فزاینده ای علاقه مند به سرمایه گذاری در ترکیه هستند یک فرصت بزرگ است. انتظار می رود با این تصمیم جدید کاهش جدی در قیمت ملک بوجود آید. بر این اساس، زمانی که شرکتهای ساختمانی یک بیزنس و یا محل اقامت را به یک فرد واقعی و یا شرکت خارجی بفروشند، 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده لغو خواهد شد.

با فروش مسکن، ارزش املاک و مستغلات در ترکیه هر ساله افزایش می یابد. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مکانی که ارزش خود را از دست نمی دهد و به طور مداوم ارزش آن اضافه می شود، سودآور است.
علاوه بر همه این موارد، 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده برای محصولاتی مانند دیگهای بخار خانگی، بالکن شیشه ای، رادیاتور، وان حمام، کابین دوش، کابینت آشپزخانه، سینک ظرفشویی به 1 درصد کاهش می یابد. انتظار می رود این کار باعث کاهش 4.500 لیری در قیمت ملکی با ارزش 300.000 لیر شود. این تخفیف باعث کاهش 1 تا 1.5 درصدی در قیمت املاک و مستغلات خواهد شد. در حالی که برخی از محصولات مورد استفاده در املاک جدید به عنوان مبلمان فروخته می شود اما برخی از آنها در محدوده مالیات بر ارزش افزوده نیستند. معیار این است که مبلمان استفاده شده باید برداشته شود و برای استفاده در خانه دیگری مناسب نیست.

به عنوان مثال، مالیات بر ارزش افزوده در خانه های زیر 150 متر مربع همراه با یخچال و فریزر، اجاق گاز، هود، ماشین ظرفشویی، مبلمان، ، تلویزیون، لوستر و پرده قابل بازپرداخت نیست. به عبارت دیگر، کالاهای قابل حمل، با 18 درصد مالیات بر ارزش افزوده پوشش داده می شوند.

اکنون برای کسانی که بدنبال خرید املاک و مستغلات در ترکیه هستند، زمان مناسبی است. فرصت بسیار خوبی است تا از این تخفیف بهره مند شوید و صاحب خانه ای در ترکیه گردید. شما می توانید با عوامل فروش با تجربه آنتالیا هومز برای یافتن خانه رویایی خود تماس بگیرید.

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به