تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

گزارش فروش خانه در ترکیه در سال 2019

3.02.2020

براساس اعلام ترک استات، مرجع رسمی آمار ترکیه (موسسه آمار ترکیه) فروش املاک مسکونی ترکیه در سال 2019 نزدیک به 1.35 میلیون بوده است ، که در مقایسه با فروش در سال 2018، حدود 2 درصد کمتر است.

در قیاس با سال قبل، تعداد کل فروش خانه در سال 2019 نشان دهنده کاهش 26.669 واحدی است. فروش منزل دست اول با 511.682 فروش (37.9 درصد) و فروش خانه دست دوم837,047 (62 درصد) به ثبت رسیده است. فروش به اتباع خارجی به 45.483 ملک رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14.7 درصد رشد داشته است.

استانبول: شهر محبوب ترکیه برای خرید املاک در سال 2019

فروش خانه خارجی ترکیه 2019

استانبول به عنوان محبوبترین شهر ترکیه و مقصد اول گردشگری ترکیه با فروش 237,675 مسکن (17.6 درصد) در طول سال 2019 بوده که این فروش در استانبول در ماه های ژوئیه و اوت تابستان به اوج خود رسیده و با کاهش نرخ بانکی مرکزی، در سپتامبر رکورد به ثبت رساند. کاهش نرخ سود وام بانکی برای خرید ملک و سپرده های مسکن، باعث افزایش فروش املاک شده است. داده های رسمی نشان می دهد که فروش املاک مسکونی نسبت به سال گذشته در ماه نوامبر 54.4 درصد رشد داشته است، که نشانگر پایین آمدن هزینه های استقراض پس از کاهش نرخ بهره از 24 درصد به 12 درصد توسط بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) است که به تدریج طی 8 مرحله از سیاست پولی در سال 2019 اجرایی شده است.

چرخه تسهیل پولی باعث شده که وام دهندگان دولتی و برخی از بانک های خصوصی نرخ بهره از جمله نرخ وام مسکن را برای ترغیب تقاضای داخلی و حمایت از بهبود اقتصادی کاهش دهند.

در رتبه دوم پایتخت ترکیه، آنکارا، 132.486 (9.8 درصد) و استان اژه ازمیر 79.221 (5.9 درصد) از کل فروش مسکن در سال 2019 را به خود اختصاص داده اند.

فروش ملک به اتباع خارجی در سال 2019 در ترکیه

در سال 2019، اتباع خارجی در سراسر ترکیه 45483 ملک خریداری کرده اند که نسبت به سال گذشته 14.7 درصد رشد را در فروش نشان می دهد. استانبول هنوز هم با ثبت 20857 فروش، شهر مورد علاقه ترکیه برای خریداران خارجی است. در رتبه دوم، تفرجگاه محبوب مدیترانه ای و دروازه ریوریای ترکیه، شهر آنتالیا، با 8951 فروش، پایتخت ترکیه آنکارا با 2539 ملک فروخته شده به اتباع خارجی در ردیف بعدی و پس از آن شهر باغ ها، بورسا با 2213 مورد فروش خانه به خارجی ها در سال 2019 قرار دارند.

فروش خانه در سال 2019 در ترکیه براساس ملیت

فروش خانه در ترکیه به اتباع خارجی در سال 2019 بر اساس ملیت

شهروندان عراقی با 7596 معامله در بازار املاک ترکیه پیشرو هستند، و پس از آنها اتباع ایران با خرید 5423 ملک قرار دارند. 2893 از معاملات املاک ترکیه به نام اتباع روسی ثبت شده است. در همین سال شهروندان کشور پادشاهی عربستان سعودی 2208 ملک خریداری کرده اند و اتباع افغانی 2191 خرید خانه را ثبت کرده اند.

6 دلیل خرید ملک توسط خارجیان در ترکیه

دلایل مختلفی وجود دارد که تنباع خارجی جذب خرید ملک در ترکیه می شوند.

1: شهروندی

ترکیه با یکی از مقرون به صرفه ترین مسیرهای شهروندی، با خرید ملکی به ارزش تنها 250,000 دلار پاسپورت ارائه می دهد. شرایط و ضوابطی اعمال می شود، مانند اینکه ملک باید با تأمین اعتبار خود شخص (بدون دریافت وام بانکی) خریداری شود، مبلغ آن به طور کامل پرداخت شود و حداقل برای سه سال فروخته نگردد. و پس از آن تمام مراحل کار فقط چند ماه طول می کشد تا به یک فرد دو ملیتی با تابعیت ترکیه تبدیل شوید که این یک واقعیت سریع و مقرون به صرفه هنگام خرید ملک در ترکیه است. همچنین سایر برنامه های شهروندی مانند کارت فیروزه ای را بررسی کنید. (درباره سیستم کارت فیروزه ای بیشتر بخوانید.)

2: قیمت مناسب

لیر ترکیه در چند سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است. با چنین کاهشی، سایر پول ارزش بیشتری خواهند داشت. در مقایسه با بیشتر کشورهای عضو OECD، املاک و مستغلات و هزینه های زندگی در ترکیه بسیار مقرون به صرفه است. ارز کشور شما در ترکیه بسیار سود آورتر خواهد بود و در نتیجه می توان از استانداردهای بالاتر زندگی با هزینه کمتر استفاده کرد.

3: موقعیت مکانی

موقعیت استراتژیک ترکیه بین اروپا و آسیا، راه را برای بزرگترین فرودگاه جهان یعنی فرودگاه بین المللی جدید استانبول (IST) هموار کرده است. فاز یک که در ضلع اروپایی استانبول ساخته شده است، هم اکنون پروازهای باز و عملیاتی دارد. با اتمام مرحله نهایی ساخت، فرودگاه بین المللی جدید استانبول، ظرفیت استقبال از دویست میلیون مسافر و کسب عنوان بزرگترین فرودگاه جهان را دارد.

موقعیت استراتژیک ترکیه راحتی پرواز به اروپا را در طی چند ساعت فراهم می کند، در حالی که انگلیس و خاورمیانه تنها چهار ساعت با آن فاصله دارند. با اتمام بزرگترین فرودگاه جهان، مسافران قادر خواهند بود به مقاصد بیشتری پرواز کنند. پیش بینی می شود که گسترش فرودگاه باعث افزایش پنجاه میلیونی گردشگر در ترکیه و درآمد گردشگری پنجاه میلیارد دلاری تا سال 2023 شود. (در مورد برنامه چشم انداز گردشگری 2023 ترکیه بیشتر بخوانید.)

ترکیه

4: آب و هوا

مالکیت یک ملک جهت زندگی است اما عالی خواهد بود اگر محیط بیرون از منزل فرصتی برای یک سبک زندگی ایجاد کند. بازدید کنندگان زیادی برای لذت از تنوع چهار فصل به ترکیه می آیند. با آنکه بسیاری از گردشگران از نظر ظاهری در کشورهای خود از چهار فصل برخوردارند اما امکان لذت از یک زمستان سفید برفی و یک شنای تابستانی آفتابی در آبهای گرم مدیترانه، نیست. این یکی از دلایل قانع کننده ای است که بسیاری از گردشگران از سراسر جهان جذب ترکیه می گردند، زیرا اینجا یکی از معدود مکان هایی است که می توانید در یک روز از اسکی در برف و شنا در دریا لذت ببرید!

5: چشم انداز

ترکیه صحنه های نفس گیر توأم با مناظر متنوعی را ارائه می دهد. از بیابان های وسیع و خشک گرفته تا کوه های پوشیده از برف، دریای فیروزه ای و سواحل ماسه ای پودری، استخرهای سفید درخشان وصف ناپذیر با چشمه های آب گرم طبیعی، جنگل های کاج، تپه های سبز و دریاچه های گسترده ای که باعث تقسیم تنگه های کوه سبز می شوند در این کشور وجود دارند.

6: تاریخ و میراث غنی

ترکیه مکان هفده سایت میراث جهانی یونسکو است، اما نه فقط سایتی معمولی. ما در حال صحبت درخصوص شهرهای باشکوه باستانی هستیم که از هزاران سال پیش توسط امپراطوری ها و تمدنها ساخته شده اند. فراموش کنید که در حال دیدن آثار باستانی از پشت صفحه های شیشه ای هستید، بسیاری از این شهرهای باستانی تجربیاتی همه جانبه ارائه می کنند. پراکندگی مکانهای باستانی و پیاده روی در بین آنها، همانگونه که ساکنان هزاران سال پیش آنها انجام می دادند، لذت بخش است. بر روی صندلی های تئاترهای باستانی بنشینید و از همان زاویه دید تماشاگران زمان های گذشته لذت ببرید. لمس از نزدیک و شخصی این تاریخ باستانی، یکی از دلایل دیگری است که باعث جذب توریست می شود و اینکه چرا سرمایه گذاران در ترکیه اقدام به خرید ملک می نمایند.

بیشتر بخوانید...

• همیشه در بورس باشید: بازار املاک و مستغلات ترکیه: به عنوان یکی از نقاط داغ در فروش املاک و مستغلات، ترکیه با زیبایی های طبیعی جذاب خود خریداران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را جذب خود می کند. بعلاوه، درترکیه با خرید ملک با قیمت های مناسب، فرصت درخواست تابعیت ترکیه را دارید.

• چرا در املاک ترکیه سرمایه گذاری می کنید؟: در بخش املاک، از نظر سرمایه گذاری به دلیل زیبایی های طبیعی، سبک زندگی و بخش گردشگری، ترکیه یکی از کشورهای برتر جهان است. بیایید با جزئیات ببینیم! چرا باید ترکیه را برای یک سرمایه گذاری خوب انتخاب نمایید؟

• آیا خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری خوب است؟: ما برای شما در بازار املاک و مستغلات ترکیه تحقیق می کنیم تا علامت سوالی در ذهن تان باقی نماند.

• بهترین مکان برای خرید ملک در ترکیه: ما مکانهای محبوب را برای اتباع خارجی در بازار املاک و مستغلات ترکیه را برای شما معرفی کردیم.

اخبار املاک8.07.2021
چگونه یک ملک در ترکیه خریداری کنیم؟
26.06.2021
حقایقی که سرمایه گذاران و متقاضیان زندگی در ترکیه باید بدانند
18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
10.06.2021
چگونه می توان در ترکیه ملک را به صورت امن خریداری کرد؟
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
خواندن همه خبرها
بالا
برو به