تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

مساحت ناخالص و مساحت خالص چیست و چرا مهم است؟

27.1.2018

کارشناسان می گویند خرید املاک و مستغلات یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید انجام دهید و با توجه به محبوبیت روزافزون و سالیانه بازار ملک در خارج از کشور، مالکیت یک خانه یا آپارتمان در ترکیه، بدلیل قیمت های پایین و بازگشت سرمایه بلند مدت، سرمایه گذاران خارجی زیادی را بخود جذب می کند.

با این حال، قبل از هر گونه خرید املاک و مستغلات و پرداخت وجه، بررسی دقیق همه جوانب همانند دیگر نقاط جهان مهم است علاوه بر مسایل قانونی مانند سند ملک و شرایط آن، یکی از جنبه هایی که به شما کمک می کند، بررسی متراژ خالص و مساحت ناخالص است.

تفاوت بین مساحت ناخالص و مساحت خالص چیست؟

مساحت ناخالص حجم فضای درون یک خانه که توسط دیوارهای آن محصور شده است، می باشد. فضای ناخالص بیرونی شامل مناطق خارج از منزل مانند باغ ها یا پارکینگ و یا امکانات اجتماعی عمومی میباشند اگر ملک در یک مجتمع آپارتمانی قرار داشته باشد. فضای ناخالص داخلی به نواحی مانند آسانسورها و یا راه پله های عمومی گفته می شود.

فضای ناخالص شامل ستون های ساختمانی و مناطق غیر قابل استفاده نیز می شود، زیرا حجم کل فضای ساختمانی است.
متراژ خالص، مقدار فضای داخل خانه است که می تواند از لحاظ فیزیکی مورد استفاده قرار گیرد. این متراژ را می توان به فضای خالص بیرونی مانند بالکن و تراس و فضای خالص داخلی که فضای قابل استفاده در داخل اتاقها است تقسیم کرد.

متاسفانه، در ترکیه، هیچ استانداردی در مورد چگونگی آگاهی از متراژ وجود ندارد و وقتی افراد برای خرید ملک اقدام می کنند با اطلاعات متفاوت متراژ ملک روبه رو میشوند، این تفاوت شدید کاملا به چشم می خورد، زیرا برخی از شرکتها از متراژ خالص و بعضی دیگر از متراژ ناخالص استفاده می کنند.

یکی از جنبه هایی که به شما کمک می کند این است که متراژ ناخالص و مساحت خالص خانه را بررسی کنید.

چرا مهم است؟

اگر املاک را از طریق اینترنت یا بروشورها مقایسه کنید و یک شرکت بر اساس متراژ ناخالص و دیگری بر اسال متراژ خالص ملک را تبلیغ کرده است، متراژ بزرگتر ممکن است یک معامله ارزانتر به نظر برسد، در حالی که در حقیقت ملک با توجه به ارزش فعلی بازار، گرانتر است.

همچنین اگر ملک به صورت متراژ ناخالص تبلیغ شده باشد، تنها سه چهارم از آن متراژ قابل استفاده است. درحالیکه این خانه روی نقشه و کاغذ بزرگ به نظر می رسید و در واقع، از آنچه تصور می کردید، بسیار کوچکتر است.

خوشبختانه امروزه اکثر فروشگاه های ابزار دستگاه های اندازه گیری لیزری دارند که می توانند فورا محاسبات فضای خالص را برای شما انجام دهند که مهم ترین جنبه آن است. اداره ثبت زمین میتواند مساحت کل یک ویلای خصوصی یا یک مجتمع آپارتمانی را تایید کند.

اگر ویلا یا آپارتمانی در حال ساخت یا در مراحل ساخت قرار داشته باشد، نقشه طبقات و طرحهایی را که در آنها فضای خالص و ناخالص اعلام شده را درخواست کنید زیرا در ثبت قرارداد باید مورد تایید قرار گیرند.

اگر در مورد این موضوع سوالی دارید، با شماره تلفن 0090242324549 یا یکی از نمایندگان فروش ما تماس بگیرید. آنها خوشحال خواهند شد که به تمام سوالات شما پاسخ دهند.

اخبار املاک1.1.2020
آیین نامه جدید: الزام گواهی کارایی انرژی در ترکیه
14.12.2019
دلیل برای مشورت با یک آژانس املاک و مستغلات
20.11.2019
توریسم سلامت در ترکیه
8.11.2019
همیشه در رونق: بازار املاک و مستغلات ترکیه
30.10.2019
بورسا هومز تاسیس شد
12.10.2019
داستان عشق از مکزیک تا آنتالیا
6.10.2019
پنجاه و ششمین جشنواره فیلم پرتقال طلایی آنتالیا از 26 اکتبر آغاز می شود
1.10.2019
آکادمی تکجه متولد شد!
خواندن همه خبرها
بالا
برو به