تلفن همراه 00905322124590

تماس با ما از ایران 00902423245494

برگزیده های شما ( 0 )
نمایش ملک های مورد علاقه من

کار در ترکیه به عنوان خارجی: مشاغلی که می توانید انجام دهید

21.06.2018

کار در ترکیه به عنوان خارجی: مشاغلی که می توانید انجام دهید

برای افراد واجد شرایط، انگلیسی زبان در سراسر کشور یک نیاز مستمر وجود دارد. علاوه بر این، بسیاری از شرکت های چند ملیتی در در مدیریت، بازاریابی، فروش، ترجمه و سایر مشاغل حرفه ای و فنی که نیاز به کارگر خارجی دارند و یا پر کردن آنها با یک شهروند ترکیه مشکل است. برخی از هتل ها و شرکت های مرتبط با سفر حتی موقعیت های تابستانی کارگران خارجی را دارند.

افراد خارجی واجد شرایط کار در بسیاری از بخشهای تجاری هستند، اما چند مورد استثنا وجود دارد. مشاغل امنیتی و گمرکی همانند صنایع دریایی ممنوع است. شما نمی توانید در بخشهای پزشکی یا حقوقی از جمله پرستاری، دندانپزشکی، دامپزشکی و دارویی کار کنید. همچنین از کار کردن در دفتر اسناد رسمی و وکالت منع شده است.

موتورهای جستجوی شغل ترجیح داده شده و طبقه بندی شده

لینک دن (LinkedIn): گروههای تجاری در لینک دن و سایر وب سایتهای شبکه نیز دارای جلسات محلی و رویدادهایی هستند که در آن می توانید با دیگر ترکها و افراد خارجی ملاقات کنید.

کارییر (Kariyer): در حال حاضر Kariyer.net بزرگترین وب سایت جستجوی کار در ترکیه است. برای موفقیت در این وب سایت قطعاً باید زبان ترکی را بدانید زیرا این سکویی است که افراد محلی از آن استفاده می کنند.

اندید (Indeed): وب سایت بزرگ شغل در ایالات متحده فرصت های زیادی را در ترکیه دارد.

کریگسلیست (Craigslist): که دارای صفحه ای ترکی است شناخته شده ترین سایت طبقه بندی شده در وب است.

وب سایت های دیگر: Expat.com, Learn4Good, Reed.co.uk, Totaljobs و غیره

پس از یافتن شغل، کارفرمای شما باید برای شما مجوز کار درخواست دهد. شما بدون مجوز کار نمی توانید در ترکیه کار کنید.

مجوزهای کار برای خارجی ها

پس از یافتن شغل، شما و کارفرمای تان می توانید درخواست اجازه کار دهید. سه نوع وجود دارد. کارگران شاغل واجد شرایط جواز مدت معین یا نامشخص هستند و باید اجازه اقامت داشته باشند، حداقل 60 روز اعتبار در گذرنامه و قرارداد قانونی با کارفرما باشند.

کار فرما تمام برنامه های کاربردی لازم را پر خواهد کرد و مدارک پشتیبانی را قبل از ارسال آن ها به وزارت کار و تامین اجتماعی جمع آوری خواهد کرد. افرادی که در خارج از ترکیه زندگی می کنند می توانند در کشور خود به کنسولگری مراجعه کنند.

زمانی که برنامه مورد تأیید قرار می گیرد، می توانید کار را شروع کنید. کارفرما مسئول ترتیب تأمین اجتماعی و پرداخت مالیات است. این مجوز مخصوص شرکت است، بنابراین اگر در هر زمان کار خود را ترک کنید، نامعتبر می شود.

شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ویزا برای ترکیه از وب سایت وزارت امور خارجه ترکیه پیدا کنید.

مقررات ممکن است به موقع تغییر کند، بنابراین قبل از سفر به اینجا وب سایت را بررسی کنید یا برای اطلاعات دقیق با کنسولگری ترکیه تماس بگیرید.

کار و یافتن شغل در ترکیه به عنوان یک خارجی

حداکثر زمان مجوز کار اعطا شده به یک خارجی چقدر است؟

اجازه کار برای مدت زمان مشخص با توجه به وضعیت بازار کسب و کار، تحولات در زندگی کاری، تغییرات مقطعی و اقتصادی در رابطه با اشتغال، با توجه به مدت زمان اجازه اقامت از فرد خارجی و مدت قرارداد قرارداد یا کار، برای کار در یک محل کار خاص یا شرکت و در یک کار خاص حداکثر برای یک سال معتبر داده می شود.

شروع کار شخصی خود یا کار مستقل

اگر شما حداقل پنج سال در ترکیه زندگی کرده اید، کارگران خود اشتغال نیز می توانند برای مجوز مستقل درخواست دهند. برای تأیید، شما باید یک طرح تجاری ارائه دهید و همچنین نشان دهید که چگونه کارآفرینی شما به اقتصاد ترکیه مفید خواهد بود.

متناوباً، در سال 2017، با اصلاحیه قانون بین المللی نیروی کار، سیستم فیروزه را برای کارگران با مهارت بالا معرفی کرد. سیستم مبتنی بر نقطه بسیار سودآور است زیرا دارندگان مجوزهای نامحدود صادر می کنند.

توجه: استثنائات زیادی در مورد قوانین مربوط به کار در ترکیه به عنوان یک خارجی وجود دارد، و قوانین به طور مداوم به روز می شوند، بنابراین همیشه به دنبال مشاوره به روز از وزارت کار و تأمین اجتماعی باشید. همچنین، توجه داشته باشید که هر کسی که غیرقانونی کار می کند، جریمه خواهد شد و در برخی موارد، در صورت گرفتار شدن، از کشور اخراج خواهد شد.

عضویت در یک مشارکت

پیوستن به مشارکت تجاری تصمیمی جدی است و باید کاملاً اندیشیده شود. اول از همه، شما باید شریک خود را به اندازه کافی بشناسید تا وارد یک مشارکت شوید. شما باید توانایی های شریک خود، مشارکت بالقوه در تجارت، شخصیت و اهداف را بدانید. به یاد داشته باشد؛ مشارکت تجاری تا حدودی یک ازدواج است!

نکته مهم دیگر این است که شما باید در مورد بخشی که در حال انجام آن هستید بدانید. اگر شما در یک بخش در کشور خود تجربه دارید، بهتر است شما با همان صنعت در ترکیه بروید. چون از آنجا که از قبل با جزئیات تجارت را می شناسید، می دانید چه کاری انجام دهید و چه کاری انجام ندهید. با این حال، هنوز باید در مورد بازار، روش های خرید و فروش و منطقه عملیاتی اطلاعات کسب کنید.

شما یک شریک قابل اعتماد دارید و صنعتی را که می خواهید در آن شرکت کنید انتخاب کرده اید. گام بعدی تهیه یک قرارداد مشارکت دقیق است که انواع مفاد توافق نامه بین طرفین را مشخص می کند. اگر توافقنامه توضيحات كاملي راجع به تمام سناريوهاي ممكن داشته باشد، از همان ابتدا از هرگونه اختلاف و پرونده هاي دادگاهي جلوگيري خواهد كرد. یک توافق نامه همکاری خوب شما باعث نجات شما، شریک و روابط شخصی آن دو خواهد شد.

در نهایت، باید همیشه با افراد حرفه ای کار کنید. شرکای شما، کارمندان شما و افراد در شبکه کاری شما باید حرفه ای باشند. افراد حرفه ای اطراف شما در هزینه های شما صرفه جویی می کنند در حالی که افراد عادی این کار را نخواهند کرد.

اطلاعات بیشتر درباره شرایط زندگی ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه چیست؟: کاهش هزینه های یک زندگی راحت در ترکیه.

• آموزش و پرورش: ما نگاهی به مدارس بین المللی و اطمینان از اینکه فرزند شما آموزشی عالی دریافت می کند، انداخته ایم.

سیستم بهداشت و درمان در ترکیه: اطلاعات مفید در مورد سیستم مراقبت های بهداشتی در ترکیه، مزایای آن و نحوه بهره مندی از سیستم بهداشتی به عنوان یک فرد خارجی.

خرید ملک در ترکیه: مشاوره و راهنمایی در مورد محل، آژانس املاک و مدیریت امور مالی.

اخبار املاک18.06.2021
بررسی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه در 3 مرحله اصلی
11.06.2021
باورهای غلط رایج درباره سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه
7.06.2021
ما یک دفتر جدید در آنکارا داریم!
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
3.06.2021
بررسی قیمت - آیا قیمت ملک در ترکیه ارزان است یا گران؟
11.05.2021
چگونه به عنوان یک پاکستانی، شهروند ترکیه شویم
13.04.2021
روشهای تقلبی شهروندی ترکیه شناسایی شد
1.04.2021
سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سودآور: مسکن دانشجویی یونیوا
خواندن همه خبرها
بالا
برو به